Nowe Technologie

Nowe laptopy Della

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 09:16
Dell zaktualizował portfolio modeli Inspiron, wprowadzając nowe laptopy oraz komputer osobisty typu all-in-one. Michael Dell wygrał z giełdą i ponownie jest właścicielem firmy.
Michael Dell in Paris
Michael Dell in ParisFoto: materiały prasowe

Po wykupieniu akcji przez jednego z największych udziałowców czyli siebie, Michael Dell znowu jest pełnym właścicielem Dell Corporation.

"Chmura jest tym, czym internet był w 1993" - mówi M.Dell i ma rację inwestując w nowe linie modelowe komputerów ze szczególną uwagą przyglądając się mobilności. U Della nawet AIO są mobilne bo firma oferuje wielkoformatowy (20 cali) all-in-one z odłączanym ekranem i dotykową matrycą. Można iść do łożka z telewizorem. Dla niektórych to okazja życia ale dla większości to szansa na pracę w pełni mobilną, wykorzystująca przewagi pokazywania rozwiązań na wielkim tableto-AIO. Chybryda po prostu.

Dla osób, które szukają komputera osobistego, pozwalającego oszczędzić miejsce, stworzono Inspiron 23 typu all-in-one, który posiada przegubową podstawę oraz 10-palcowy wyświetlacz dotykowy.

Inspiron Serii 7000

Laptopy Inspiron Serii 7000 zapewniają wysoką wydajność w połączeniu ze smukłym i ekskluzywnym wzornictwem. Ze ściętymi brzegami, przypominającymi diament, konstrukcja laptopów serii 7000 z kutego aluminium przyciąga wzrok i daje poczucie solidności. Wszystkie laptopy Inspiron Serii 7000 są wyposażone w 10-palcowy wyświetlacz dotykowy ze szkła Corning Gorilla Glass NBT, zapewniającego wysoką trwałość. Zarówno Inspiron 14, jak i 15, mogą być wyposażone w opcję Full HD, ekrany dotykowe 300-nit, posiadające 97% więcej pikseli niż HD i kąt widzenia 160 stopni – dwa razy więcej niż zwykłe HD. Laptopy Inspiron Serii 7000 są bardzo wydajne dzięki procesorowi Intel Haswell Core i5 oraz i7, a także opcjom SSD (w Inspiron 15 oraz Inspiron 17), instalowanym w celu przyspieszenia czasu uruchamiania i ładowania aplikacji. W standardzie posiadają też podświetlaną klawiaturę.

Inspiron 14 jest dobrym wyborem dla osób, które często podróżują, gdyż posiada baterię działającą do 8 godzin i 52 minut, dzięki ultra-cienkiej konstrukcji o grubości 1,52 cm jest o 27% cieńszy niż jego poprzednik, Inspiron 14z. Inspiron 15 to idealne połączenie mobilności i wydajności. Przy grubości 0,9 cala, dużym, 15,6-calowym ekranie, żywotność baterii wynosi do 7 godzin i 24 minut . Przy grubości nieco ponad 2,79 cm, laptop Inspiron 17 jest wyposażony w napęd optyczny i funkcje dotykowe w standardzie, co sprawia, że jest on atrakcyjnym centrum rozrywki, zastępującym wersje biurkowe.

Zgodnie z zaangażowaniem firmy Dell w zrównoważony rozwój, Dell Inspiron Serii 7000 to pierwszy komputer w przypadku, którego zastosowano słomę pszeniczną jako część opakowania. Jest to pozostałość roślin pszenicy, która jest często spalana przez rolników. Używając słomy pszenicznej w swych opakowaniach, firma Dell pomaga klientom zredukować emisję dwutlenku węgla i wspomaga wzrost sąsiednich gałęzi przemysłu, przy jednoczesnym zachowaniu zaangażowania na rzecz środowiska.

Inspiron 11 serii 3000: mobilność tabletu, wygoda ekranu dotykowego i znajoma klawiatura

Dell Inspiron 11 serii 3000 to niezawodna opcja dla osób, które są w ruchu przez cały dzień. Inspiron 11 jest wyposażony w 11,6-calowy, 10-palcowy ekran dotykowy z redukcją szumów i parą mikrofonów stereo, dzięki czemu zapewnia niezwykłą jakość czatów internetowych - nawet w miejscach publicznych. Przy grubości 21,2 mm i wadze poniżej 1,5 kg oraz żywotności baterii do 8 godzin i 20 minut , Inspiron 11 jest idealny, zarówno do rozrywki, jak i pracy w podróży.

Aby zmaksymalizować wszechstronność i wydajność Inspiron 11 serii 3000 i Inspiron serii 7000, Dell oferuje szereg zalecanych akcesoriów podstawowych - etui lub plecak oraz bezprzewodową mysz. Aby uczynić z laptopa bardziej tradycyjną wersję biurkową, użytkownicy mogą połączyć się z dokiem i monitorem, a także bezprzewodową klawiaturą i myszą.

Inspiron 23: najcieńszy 23-calowy komputer osobisty typu all-in-one

Inspiron 23, najnowszy dodatek do portfolio urządzeń all-in-one Dell, jest bogato wyposażonym urządzeniem o bardzo cienkiej konstrukcji. Wraz z opcją Full HD, 10-palcowym ekranem dotykowym, Inspiron 23 posiada podstawę przegubową dla ułatwienia interakcji z systemem Windows 8. Użytkownicy mogą przechylać wyświetlacz, ustawić bliższy kąt dla łatwiejszej obsługi dotykowej, a nawet położyć go płasko.

Nowe monitory dotykowe Dell

Zaprezentowany niedawno monitory dotykowe Dell 20, Dell 23 oraz Dell 27 łatwo łączą się z laptopami Inspiron w celu przeniesienia możliwości dotykowych na duży ekran. Użytkownicy szukający większego wyświetlacza będą mogli cieszyć się intuicyjną dotykową interakcją z treścią na ekranie. Dostęp do innych urządzeń jest niezwykle łatwy, dzięki całej gamie portów, takich jak MHL, DisplayPort, HDMI, VGA i USB, natomiast rozdzielczość 1600 x 900 HD w modelu 20-calowym i Full HD 1920 x 1080 w modelu 23-calowym i 27-calowym, zapewnia znakomite wrażenia wizualne. Wygodna podstawa pozwala użytkownikom na elastyczne dostosowanie monitora do potrzeb.

Dostępność i ceny:

  • Inspiron 23 dostępny na Dell.pl od początku listopada – ceny od 4299 pln
  • Inspiron 7000 dostępny na Dell.pl od początku listopada: 7537 TOUCH – 3899 zł oraz 7737 TOUCH – 4499 zł
  • Inspiron 11 – dostępny od początku grudnia - cena ok. 2099 złautor: Jan Petersen/Dell

Zobacz więcej na temat: aio dell laptopy notebooki