Nowe Technologie

Nowe serie wyświetlaczy do przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 08:20
Panasonic LF60 i LF6 – to nowe serie monitorów profesjonalnych LCD z podświetleniem LED, które charakteryzują się wyświetlaniem obrazu w wysokiej jakości, solidną konstrukcją oraz swobodną pracą przez 24 godziny na dobę. Modele z obu linii, o przekątnych 42, 47 oraz 55 cali zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w przestrzeni publicznej.
Nowe serie wyświetlaczy do przestrzeni publicznej
Foto: materiały prasowe

- Wszystkie urządzenia z linii LF60 i LF6 charakteryzują się solidną konstrukcją i dostarczają obraz w jakości Full HD. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia i dużej jasności, wyświetlane treści są wyraźne dla odbiorców, a cienka obudowa powoduje, że monitory mogą zostać łatwo wkomponowane w otoczenie. To wszystko, w połączeniu z możliwością pracy 24/7, sprawia, że wprowadzane wyświetlacze idealnie sprawdzają się w przestrzeni publicznej - mówi Dawid Laskowski, Sales and Marketing Manager z Panasonic.

  • Wśród zaprezentowanych urządzeń znalazło się sześć nowych modeli: 55-calowe TH-55LF60 oraz TH-55LF6, 47-calowe TH-47LF60 oraz TH-47LF6, a także 42-calowe TH-42LF60 i TH-42LF6. Wszystkie wyświetlacze są wyposażone w technologię Digital Link, która gwarantuje możliwość sterowania i dostarczania sygnału audio oraz wideo za pomocą pojedynczego przewodu CAT5e lub Ethernet na odległość do 100 metrów. Dodatkowo charakteryzują się niewielką wagą oraz niskim zużyciem energii, dzięki czemu ich eksploatacja nie jest kosztowna.
  • Wytrzymały panel LCD zastosowany w urządzeniach pozwala im na pracę przez cały rok 24 godziny na dobę, co sprawia, że modele z serii LF60 i LF6 bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest całodobowa komunikacja z odbiorcą, np. w branży transportowej czy restauracyjnej. Z kolei technologia IPS w połączeniu z podświetleniem LED gwarantuje, że wyświetlane obrazy są dobrze widoczne dla użytkowników nawet pod dużym kątem patrzenia. Ponadto urządzenia dostarczają obraz o wysokiej jasności na poziomie 700 cd/m2 w przypadku serii LF60 oraz 450 cd/m2 dla linii LF6. Dzięki temu treści są wyraźne niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w miejscu montażu. Pozwala to na elastyczne wykorzystanie wyświetlaczy nawet w dużych jasnych przestrzeniach, takich jak hale lotnisk czy wnętrza centrów handlowych. Co więcej, wyeliminowanie wentylatora chłodzącego sprawia, że praca urządzeń jest niezwykle cicha.

Wyświetlacze LCD mogą być instalowane pionowo lub poziomo, aby dopasować treść i lokalizację instalacji, gdyż wyeliminowano znany z popularnych telewizorów efekt nierówności obrazu w pracy pionowej. Wszystko dzięki stosunkowo równomiernemu rozkładowi ciśnienia w porównaniu do panelu telewizora, co wpływa na dużo lepszą stabilność. Niezależnie od kierunku instalacji żywotność lamp pozostaje taka sama, utrzymując zarazem stałą temperaturę pracy. Z kolei dzięki cienkiej obudowie i 16-milimetrowej ramce, monitory profesjonalne mogą zostać w łatwy sposób wkomponowane w otoczenie. Dodatkowo wszystkie modele dysponują wbudowanymi 10-watowymi głośnikami, które eliminują konieczność zastosowania zewnętrznych źródeł dźwięku.

 autor: Mariola Cz/Panasonic

Czytaj także

Supercienkie monitory LED

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 06:10
Panasonic poszerzył ofertę wyświetlaczy profesjonalnych LCD o dwa nowe modele z linii LFE6. Urządzenia TH-50LFE6E i TH-42LFE6E wykorzystują do wyświetlania obrazu technologię LED, dzięki czemu dysponują wyjątkowo cienką obudową o głębokości niespełna 5 cm.
rozwiń zwiń