Nowe Technologie

Szybki router NETGEAR JR6150

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 04:49
Nowy router korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki czemu zapewnia trzy razy szybszy przesył danych niż w przypadku urządzeń sieciowych działających w standardzie 802.11n.
NETGEAR JR6150
NETGEAR JR6150Foto: materiały promocyjne

JR6150 gwarantuje użytkownikom przepustowość na poziomie 300 + 450Mbps. Obsługuje dwie częstotliwości, przez co zmniejsza zakłócenia, tworząc jeszcze bardziej niezawodne połączenie.

NETGEAR JR6150 współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami, a dzięki zainstalowanemu portowi USB zapewnia możliwość bezprzewodowego udostępniania drukarek i dysków.

  • Na uwagę zasługuje również nietypowy design premierowego produktu. Trzy anteny gwarantują lepszy zasięg sieci WiFi, poprzez który urządzenia mogą się łączyć z routerem. Nowy, ulepszony interfejs NETGEAR GENIE pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie funkcjami routera, nawet w przypadku początkujących użytkowników Internetu. Z aplikacji można korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykonywać pewne czynności bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Urządzenie oferuje niezwykle przydatną funkcję ochrony rodzicielskiej Live Parental Cantrol, która realizowana jest za pomocą aplikacji umożliwiającej utworzenie konta w serwisie opendns.org, a następnie wybranie poziomu zabezpieczeń (filtrowania treści). Proces konfiguracji jest szybki i prosty we wdrożeniu. Program automatycznie zmienia w routerze adresy serwerów DNS na oferowane przez ten serwis i wprowadza blokady. Gwarantuje rodzicom, że ich dzieci nie będą narażone na kontakt z nieodpowiednimi treściami w Internecie.

Router JR6150 należy do serii urządzeń "Wysoka wydajność" Wireless-N, przenoszącą domową sieć bezprzewodową na wyższy poziom, dzięki transmisji w technologii Wireless-N 300 Mb/s i więcej. Ten najnowszy standard bezprzewodowy wykorzystuje technologię MIMO (Multi-In, Multi-Out) oraz dwie częstotliwości umożliwiające osiągnięcie ponadprzeciętnej prędkości i zasięgu. Wszystkie routery z serii "Wysoka wydajność" oferują stabilne połączenie i wysoką przepustowość.

 autor: Materiały prasowe Netgear

Zobacz więcej na temat: internet netgear router