Polskie Radio
Section05
internet

„Sprzedaż internetowa zyskuje na znaczeniu”. Prawa konsumentów

Zbliża się początek przedświątecznego szaleństwa w sklepach, czyli tzw. Czarny Piątek. Polacy coraz chętniej robią zakupy w internecie. Szacuje się, że co najmniej połowa choć raz w roku kupuje coś w sieci. O tym, jak zweryfikować sprzedawcę i jakie mamy prawa jako klienci internetowych sklepów, mówili w audycji Pogotowie Konsumenckie prof. Mariusz Trojanowski (Uniwersytet Warszawski) i prawniczka, specjalistka w zakresie praw konsumenta Paulina Rutkowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zakupy w internecie zakupy online internet sklep internetowy

Przemysł 4.0. "Polska chce czwartej rewolucji przemysłowej"

„Polska będzie aktywnym uczestnikiem czwartej rewolucji przemysłowej” - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił, chodzi o produkcję inteligentnych urządzeń wykorzystujących internet – m.in. w przemyśle meblarskim i AGD. O tym, czy Polska ma szanse by aktywnie uczestniczyć w tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza były wiceminister finansów dr Cezary Mech, ekonomista Sławomir Horbaczewski i Urszula Kryńska (PKO BP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rewolucja przemysłowa przemysł gospodarka polska internet

"Pacjenci pokochali umawianie się na wizyty przez internet"

- Pacjenci czekają na rozwiązania z obszaru e-zdrowia i - jeśli tylko to możliwe - bardzo chętnie z nich korzystają. Zapisują się online na wizyty, odbierają wyniki badań, szukają świadczeniodawców, szukają deficytowych leków. Pacjenci są w internecie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Borek (My Pacjenci). Odniosła się w ten sposób do raportu o oczekiwaniach wobec e-medycyny, którego prezentacja odbyła się w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  lekarz NFZ medycyna służba zdrowia internet

Game Dev School - kursy szkoleniowe dla przyszłych twórców gier wideo

W ramach Game Dev School swoim doświadczeniem dzielą się przedstawiciele polskiej branży o różnych specjalizacjach. Rozpoczął się piąty sezon kursów. O kursach dla twórców gier mówili w magazynie nowych technologii 24. Poziom Maciej Miąsik (dyrektor programowy GDS), Kacper Szymczak (wykładowca), a także Sebastian Hitchinson (tegoroczny absolwent).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie gry komputerowe internet