Polskie Radio
Section05
internet

"Pandemia na zawsze zmieni polską szkołę". Marek Zagórski o cyfryzacji oświaty

Zdalne nauczanie budzi dziś wiele dyskusji, a wszyscy w przyspieszonym tempie uczą się nowych technologii. Trudno sobie już wyobrazić działalność ZUS czy służby zdrowia bez takich aplikacji jak profil zaufany czy e-recepta. Marek Zagórski, pełnomocnik rządu do spraw do cyberbezpieczeństwa ocenia, że Polacy dobrze sprawdzają się w korzystaniu z cyfrowych technologii. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Zagórski internet edukacja cyfrowa szkoła nask bezpieczeństwo w sieci Katarzyna Jankowska

Portal Muzyki Polskiej. "Skupiamy się na kompozytorach XIX wieku"

- Dla nas, czyli Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina istotne jest, by przyglądać się bliżej kontekstowi muzyki polskiej i tym kompozytorom, którzy żyli tuż przed Fryderykiem Chopinem, czyli naszym patronem, i tym, którzy z niego czerpali po okresie jego działalności - mówiła w Dwójce Ewa Bogula, współtwórczyni Portalu Muzyki Polskiej - internetowej bazy wiedzy o muzyce czasów zaborów.
Zobacz więcej na temat:  internet Bartosz Panek muzyka klasyczna KULTURA

PORADNIK Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci? Oto 5 sposobów

Pandemia koronawirusa wymusiła na nas, czy tego chcemy czy nie, jeszcze większe zaangażowanie w wirtualnym świecie. Do internetu przenieśliśmy wszystko: pracę, szkołę i spotkania z bliskimi. Nasze życie stało się jeszcze bardziej cyfrowe. W całym tym szaleństwie nie powinniśmy jednak zapominać o jednym - o naszym bezpieczeństwie. Czy na co dzień robimy wszystko, aby uniknąć kuszenia losu?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internet bezpieczeństwo w sieci społeczeństwo cyberbezpieczeństwo

Unijny Kodeks Usług Cyfrowych w opinii polskiego rządu

W przyszłym miesiącu Komisja Europejska planuje opublikować projekt aktu prawnego o usługach cyfrowych DSA - Digital Services Act. Dokument, potocznie nazwany też Kodeksem Usług Cyfrowych, ma między innymi zwiększyć ochronę unijnych konsumentów, robiących zakupy w sieci lub korzystających z portali społecznościowych, czy ułatwić usuwanie nielegalnych treści w Internecie.
Zobacz więcej na temat:  internet gospodarka polska

Social media w kampanii wyborczej w USA. Senatorowie wezwali szefów Twittera i Facebooka

Szefowie Facebooka i Twittera, Mark Zuckerberg i Jack Dorsey, bronili we wtorek w Senacie USA polityki swoich firm w walce z dezinformacją w trakcie amerykańskich wyborów. Nie przekonywało to wszystkich parlamentarzystów, z których część zapowiadała nałożenie regulacji na branże. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT twitter Facebook Donald Trump internet social media społeczeństwo społeczeństwo informacyjne Ameryka Ameryka Północna USA

Sektor mediów, reklamy i rozrywki w dobie pandemii. Jest raport dot. strat i zysków

Przychody polskiego sektora mediów i rozrywki zmniejszą się w 2020 r. w porównaniu z poprzednim rokiem o 560 mln dol. tj. o 5,4 proc. Najbardziej ucierpią kina i prasa. Jednocześnie rośnie znaczenie i przychody reklamowe w internecie, wynika z raportu PwC "Entertainment & Media Outlook 2020 - 2024".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA reklama internet media finanse PwC koronawirus Koronawirus w Polsce