Nowe Technologie

Intel Core i4 Gen

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 08:28
Intel przedstawił dziś przełomową rodzinę procesorów Intel Core czwartej generacji. Zapoczątkują one nową falę Ultrabooków oraz rozwiązań 2 w 1, które mogą pełnić funkcję komputera osobistego lub tabletu.
Intel Core i4 Gen
Foto: materiały prasowe

Procesory Intel Core czwartej generacji, zaprojektowane przede wszystkim pod kątem Ultrabooków i oparte na sztandarowej, 22-nanometrowej architekturze Haswell, zapewniają dłuższy o 50 proc. czas aktywnej pracy na zasilaniu bateryjnym, w porównaniu z poprzednią generacją1. Jest to największy wzrost między generacjami w historii firmy, który przekłada się na ponad 9 godzin1 aktywnej pracy na niektórych Ultrabookach opartych na nowych procesorach.

  • Najnowsze procesory Intel Core to pierwsze układy SoC do komputerów osobistych. Zapewniają one zdumiewającą wydajność, umożliwiając konstruowanie różnych innowacyjnych urządzeń, w tym Ultrabooków, systemów 2 w 1 i przenośnych komputerów All-in-One. Systemy oparte na czterordzeniowych wersjach nowych procesorów Core są już dostępne, a kolejne wersje wejdą do sprzedaży w nadchodzących miesiącach.
  • Procesory Intel Core czwartej generacji mają też wbudowany układ graficzny, który oferuje wydajność zbliżoną do oddzielnych kart graficznych, dwukrotnie wyższą w porównaniu z układami Intela poprzedniej generacji. Grafika Intel Iris dostępna w wybranych wersjach nowych procesorów Intel Core zapewnia wyjątkowe wrażenia wizualne użytkownikom Ultrabooków i innych komputerów mobilnych.
  • Ultrabooki z procesorami Intel Core czwartej generacji zaoferują wysoką wydajność typową dla rozwiązań Intela w połączeniu z mobilnością i komfortem obsługi charakterystycznym dla tabletu. Te niezwykle wszechstronne urządzenia 2 w 1, wyposażone w ekran dotykowy i klawiaturę, adaptują się do potrzeb użytkownika i zapewniają pełną kompatybilność aplikacji. Teraz do pracy i rozrywki wystarczy jedno urządzenie.

Duże przyspieszenie: tablety, smartfony i LTE

Energooszczędna, wysokowydajna, 22-nanometrowa mikro architektura Intel Silvermont pozwala firmie znacznie wzbogacić ofertę w zakresie układów do tabletów i smartfonów. W tabletach, które znajdą się na sklepowych półkach w sezonie świątecznym 2013 roku, 22-nanometrowe, czterordzeniowe układy Atom SoC (“Bay Trail-T”) zapewnią lepszą grafikę i ponad dwukrotnie wyższą moc obliczeniową w porównaniu z bieżącą generacją. Umożliwią też konstruowanie stylowych urządzeń, oferujących ponad 8 godzin pracy3 na zasilaniu bateryjnym, wielotygodniowe oczekiwanie w stanie gotowości oraz obsługę systemów Android* i Windows 8.

 autor: Informacja prasowa Intela

Zobacz więcej na temat: intel procesor ultrabook
Czytaj także

Nowe laptopy Acer z najnowszymi procesorami Intel

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 09:53
Firma Acer poinformowała o nowej linii komputerów przenośnych, w skład której wchodzi notebook do rozrywki Aspire V3, zmodernizowana seria notebooków V5 o zmniejszonej grubości oraz wydajny Ultrabook V7.
rozwiń zwiń