Polskie Radio
Section05
laptop

Laptopy dla czwartoklasistów. Minister Cieszyński: do końca września trafią do szkół, to realny termin

- Rozstrzygnęliśmy już wszystkie obszary przetargowe w całej Polsce, to oznacza, że wiemy, jaki sprzęt trafi do każdej polskiej szkoły, każdej polskiej gminy - powiedział minister cyfryzacji. Janusz Cieszyński odniósł się w ten sposób do akcji wręczania laptopów uczniom klas czwartych w szkołach podstawowych. Dodał, że realne jest, by uczniowie otrzymali komputery do końca września.
Zobacz więcej na temat:  szkoła podstawowa edukacja POLSKA laptop Janusz Cieszyński Ministerstwo Cyfryzacji GOSPODARKA

Premier Morawiecki: dbamy o uczniów, aby ze szkół wychodziły kolejne pokolenia inżynierów, astronautów

 - Dbamy o naszych uczniów, o naszą młodzież po to, aby z naszych szkół wychodziły kolejne pokolenia informatyków, inżynierów, project managerów, także astronautów - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas relacji na żywo w mediach społecznościowych. Przypomniał, że w ramach rządowej pomocy uczniowie klas czwartych otrzymają laptopy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki szkoła laptop wzrost gospodarczy Rząd RP młodzież

Laptopy dla czwartoklasistów. Wiceszef MEiN wskazał termin ich przekazania

- Wszyscy uczniowie rozpoczynający 1 września czwartą klasę szkoły podstawowej otrzymają laptopa. To kolejny etap cyfryzacji edukacji w Polsce - poinformował na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tomasz Rzymkowski. Wiceminister edukacji i nauki zapowiedział, że czwartoklasiści powinni otrzymać laptopy do połowy września.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski edukacja cyfryzacja POLSKA szkoła szkoła podstawowa laptop polityka Ministerstwo Edukacji i Nauki

Bez służbowych e-maili w czasie wakacji

Laptop, tablet, smartfon. Dziś już niemal każdy, niezależnie od wieku, otoczony jest technologią. Przenośne urządzenia towarzyszą nam nie tylko w życiu codziennym, ale także podczas wakacji. Czy dziś jeszcze jest możliwe spędzenie urlopu bez Internetu? O tym w audycji 24. Poziom mówili Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu CHIP, a także Anna Bielecka i Michał Rosiak, twórcy podróżniczego bloga Petrykivka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie wakacje podróże laptop laptopy urlop