Nowe Technologie

Nowe laptopy Acer z najnowszymi procesorami Intel

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 09:53
Firma Acer poinformowała o nowej linii komputerów przenośnych, w skład której wchodzi notebook do rozrywki Aspire V3, zmodernizowana seria notebooków V5 o zmniejszonej grubości oraz wydajny Ultrabook V7.
Acer Aspire z serii V
Acer Aspire z serii V

W celu dostosowania do różnych stylów życia oraz potrzeb, nowe notebooki Acer, wyposażone w procesory Intel Core czwartej generacji, są oferowane w różnorodnych wersjach różniących się wyglądem, kolorystyką i wydajnością.

Aspire V3 – mobilne źródło rozrywki

Zmodernizowana wersja notebooka Aspire V3 jest mobilnym odpowiednikiem komputera desktop przeznaczonego do rozrywki. Jest on wyposażony w panel o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości HD+ lub Full HD i ma stylowy, klasyczny wygląd przypominający swojego poprzednika, ale wzbogacony o wyrafinowane, szczotkowane wykończenie oraz eleganckie kolory - szampan oraz czerń. Swoją prawdziwą naturę notebook Aspire V3 pokazuje podczas gier oraz rozrywki.

Aspire V3 został zaprojektowany tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dlatego wyróżnia się wydajnością graficzną zapewnianą przez układ GeForce GTX GT760M z 2 GB pamięci VRAM DDR5 lub NVIDIA GeForce GT750M z 4 GB pamięci VRAM DDR3, gwarantujący ostry obraz oraz płynne odwzorowanie nawet najszybszego ruchu. Grafice towarzyszą fascynujące efekty dźwiękowe odtwarzane przez system Dolby Surround Home Theatre v4, dzięki czemu gry oraz filmy są źródłem wyjątkowych przeżyć.

Notebook Aspire V3 jest wyposażony w procesor z rodziny Intel® Core™ i7 czwartej generacji, cechujący się wyjątkową wydajnością, dostosowaną nawet do najbardziej wymagających gier i aplikacji, a także zrównoważonym poborem mocy. Do wyświetlania obrazu, oprócz 17-calowego wyświetlacza, można też wykorzystać telewizor z dużym ekranem, podłączony do wyjścia HDMI.

Seria Aspire V5 - jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich wymagań

Notebooki z serii Aspire V5 są oferowane w wersjach z różnymi przekątnymi wyświetlacza: 15,6”, 14”lub 11,6”, które są dostosowane do różnorodnych potrzeb związanych ze stylem życia oraz wymaganą wydajnością. Modele z serii V5 o przekątnej 15,6” oraz 14” są wyposażone w pełnowymiarową klawiaturę z opcjonalnym podświetleniem, której klawisze zostały powiększone o 8% (15 mm) w porównaniu do poprzedniej generacji notebooków V5.

Notebooki z serii Aspire V5 są oferowane z wyświetlaczem o rozdzielczości HD (1366 x 768) lub Full HD (1920 x 1080) i błyszczącej powierzchni. Panel Full HD jest wykonany w technologii IPS zapewniającej obraz o zadziwiająco żywych kolorach oraz szeroki kąt widzenia. Modele te są także wyposażone w cztery głośniki oraz system Dolby Home Theatre umożliwiający odtwarzanie wyraźnych efektów dźwięku przestrzennego.

Wybrane modele są wyposażone w układ graficzny NVIDIA GeForce z serii GT7XXM, pozwalający na płynne wyświetlanie obrazu podczas gier typu causal oraz przy odtwarzaniu multimediów. W celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb dotyczących mocy obliczeniowej, w notebookach zastosowano procesory Intel najnowszej generacji.

Notebooki V5 zaprojektowano tak, aby ubarwić życie. Dlatego są oferowane w różnorodnych kolorach, podkreślających atrakcyjne, metaliczne wykończenie. Dostępność wersji kolorystycznych zależy od modelu: 11,6-calowy jest oferowany w kolorze srebrnoczerwonym lub niebieskim, 14-calowy w kolorze szampana, stalowym, dzikiej róży oraz różowym, natomiast model 15,6 jest dostępny w kolorach szampana, czarnym, stalowym oraz czerwononiebieskim.

Ultrabooki z serii V7 - gdy wydajność ma kluczowe znaczenie

Ultrabooki z nowej serii V7 mają taką samą cienką konstrukcję i stylowy wygląd, jak modele z serii V5, z tą różnicą, że na ich spód ma jedwabiste wykończenie „silky touch”. Ponadto, modele z serii V7 są wyposażone w procesory Intel najnowszej generacji, w tym Core™ i7, a także układy graficzne NVIDIA® GeForce® GT 750M lub NVIDIA® GeForce® GT 720M zapewniające satysfakcję z gier oraz pozwalające na dwukrotne zwiększenie prędkości tworzenie filmów HD lub obróbki zdjęć.

Standardowo wszystkie modele z serii V7 są wyposażone w 10-punktowy wyświetlacz multidotykowy pozwalający na pełne wykorzystanie funkcji systemu Windows 8. Notebooki V7 są oferowane z panelem o rozdzielczości HD (1366 x 768) lub Full HD (1920 x 1080), zapewniającym niezwykle żywy obraz oraz szeroki kąt widzenia.

Spośród innych rozwiązań, warto wymienić szybkie i wytrzymałe dyski SSD, gwarantujące krótki czas reakcji, oraz zabezpieczenie Acer Theft Shield chroniące dane. Standardowe wyposażenie notebooków V7 obejmuje też nowy konwerter portów Acer, podwójny mikrofon oraz technologia Intel WiDi, pozwalająca na bezpośrednie podłączanie do telewizora z dużym ekranem i wyświetlanie zdjęć lub filmów, a także korzystanie z gier.

 autor: Informacja prasowa firmy Acer