Nowe Technologie

Dell nr 1 w pamięciach flash enterprise

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 13:21
Firma Dell ogłosiła, że po raz kolejny wprowadza centra danych w nowy wymiar ekonomii. Wraz z wprowadzeniem swoich nowych rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem pamięci flash, Dell oferuje obecnie klientom lepszy stosunek kosztu do wydajności pamięci masowych.
Dell SSD
Dell SSDFoto: materiały promocyjne

Celem przełomowych rozwiązań firmy Dell jest zapewnienie klientom większego potencjału biznesowego, który dotychczas był ograniczany kosztami wysokowydajnych pamięci flash oraz kosztami środowiska w jakim te pamięci pracują.

Firma Dell okazała się lepsza o co najmniej sześć punktów procentowych od innych dostawców, takich jak EMC, HP, IBM, NetApp i jest najczęściej wybierana przez specjalistów IT, którzy uznali ją za wiodącego dostawcę w zakresie wdrażania pamięci masowych flash/SSD. Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę analityczną ITIC/Storage Strategies NOW wśród ponad 550 specjalistów IT, pokazują również, że 32% respondentów korzysta aktualnie z technologii flash/SSD lub jest zdecydowanych na jej wdrożenie.

Dell wprowadza korporacyjne pamięci masowe w nowy wymiar ekonomii

Rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pamięci flash zaproponowane przez Dell Compellent stanowią pierwszą w branży propozycję w tej klasie produktu zapewniającą inteligenty tiering danych dla różnych typów technologii flash, lub pamięci flash pracujących w połączeniu z konwencjonalnymi napędami dyskowymi. Podejście firmy Dell ma przełomowy charakter i pozwala klientom na umieszczanie wszystkich najbardziej aktywnych danych używanych przez aplikacje o dużym zapotrzebowaniu na przepustowość I/O takich jak Oracle, SQL, SAP, VDI, aplikacje wykorzystujące duże zbiory danych oraz technologię chmur prywatnych na dyskach flash w celu szybszego przetwarzania większej liczby transakcji przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów, które stają się porównywalne do tradycyjnych rozwiązań  pamięci dyskowych.

  • Rozwiązania Dell Compellent oparte wyłącznie na pamięci flash kosztują mniej niż porównywalne rozwiązania bazujące na napędach dyskowych o 15000 obr./min.,  lepiej wykorzystują możliwości automatycznego tieringu dzięki wbudowanemu bardzo szczegółowemu śledzeniu danych, co pozwala na automatyczne rozmieszczenie danych na odpowiednich poziomach i optymalizuje wydajność.
  • Dzięki zaawansowanej funkcji oferowanej przez rozwiązanie Dell Compellent Storage Center 6.4, dostępnej bez żadnych dodatkowych kosztów dla klientów z ważnymi kontraktami, rozwiązania Dell zoptymalizowane pod kątem pamięci flash najpierw zapisują dane w napędach flash (SLC) o wysokiej wydajności i niezawodności. Dane starsze są automatycznie przesuwane do bardziej ekonomicznej drugiej warstwy pamięci flash o podwyższonej pojemności (MLC), a w końcu do niskokosztowych dysków twardych. To podejście oparte na tieringu, łączące w sobie różne poziomy pamięci flash z tradycyjnymi pamięciami bazującymi na dyskach obrotowych, redukuje koszty nawet do 80% w porównaniu z macierzami opartymi tylko na pamięci flash, których nie da się zoptymalizować w podobny sposób pod kątem kosztów czy wydajności.

Rozwiązania Dell Compellent zoptymalizowane pod kątem pamięci flash obsługują zadania obejmujące duże ilości danych i wymagające wysokiej wydajności za pomocą pełnego zestawu funkcji klasy korporacyjnej, a dzięki rozmieszczaniu danych pomiędzy różnymi typami pamięci flash oraz dyskami wirującymi, firmy mogą osiągnąć:

  • zmniejszenie zapotrzebowania na miejsce - redukcja przestrzeni zajmowanej przez szafy serwerowe nawet o 84%;
  • lepszą wydajność – redukcja opóźnień nawet o 90%;
  • niższe koszty - koszty rozwiązania są niższe o około 56 procent w porównaniu do tradycyjnych macierzy na dyskach obrotowych.

Jedno rozwiązanie Dell załatwia dwie kwestie – wysoką wydajność i niskie koszty pamięci

O ile aplikacje wymagające dużej wydajności wykorzystują możliwości pamięci flash w tym zakresie, szybki rozwój danych niestrukturalnych, takich jak pliki audio, wideo, stworzył zapotrzebowanie na najbardziej ekonomiczne rozwiązania przechowywania i udostępniania dużej ilości danych w sieci. Dziś Dell dostarcza również obudowy Dell Compellent SC280 o dużej gęstości, które zapewniają najlepszą gęstość jednostkową szaf serwerowych dla dowolnego rozwiązania pamięci masowej, dając nawet 2,8 razy większą pojemność niż konkurencyjne obudowy 2U dysków 3,5 calowych.

  • Dell Compellent SC280 może być wykorzystany jako jedno rozwiązanie, w którym dane są przemieszczane z wysokowydajnych napędów flash do pamięci o dużej pojemności zoptymalizowanych pod kątem ekonomiczności w ramach jednej macierzy Dell Compellent. Dzięki takiemu połączeniu skrajnie różnych funkcji pamięci masowych, specjaliści IT mogą obecnie urzeczywistniać cele biznesowe w sposób ekonomiczny, zapewniając lepszą analizę danych i przeznaczając więcej zasobów na rozwój innowacyjności oraz usług realizujących takie priorytety jak przyciągnięcie i zatrzymanie klientów.

Nawet 336 TB pojemności dysków twardych dostępnej w obudowie 5U, daje gęstość, która maksymalizuje wykorzystanie powierzchni i tworzy rozwiązanie pamięci masowej typu wszystko w jednym, o szybkim zapisie, przeznaczone do pracy w środowiskach kolokacyjnych lub z przepływem plików, jak na przykład radiologia, nauki przyrodnicze czy archiwizacja.autor: Materiały prasowe Dell

Czytaj także

SanDisk X210 SSD

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 12:52
Firma SanDisk wprowadziła do swej oferty napędów SSD nowy model - SanDisk X210 SSD z interfejsem SATA. Jest to znakomite rozwiązanie gdy potrzebne jest zmaksymalizowanie wydajności centrum przetwarzania danych bądź szybkości działania komputerów stacjonarnych lub notebooków.
rozwiń zwiń