Nowe Technologie

Symantec redukuje popularne oprogramowanie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 09:53
Symantec, właściciel PC Tools ogłosił, że Internet Security, Spyware Doctor with AntiVirus oraz najbardziej znany - Spyware Doctor, przestaną być dostępne. Aktualizacje bazy sygnatur będą dostarczane do momentu wygaśnięcia licencji. Po tym czasie, nie będzie możliwości odnowienia subskrypcji.
Symantec redukuje popularne oprogramowanie

 

„Wycofanie produktów zabezpieczających PC Tools z oferty wpisuje się w dążenie firmy do jej uproszczenia w celu zapewnienia klientom mniejszej liczby lepszych rozwiązań. Jako rozwiązanie alternatywne dla PC Tools, Symantec poleca uhonorowany wieloma nagrodami nowy, skuteczny pakiet Norton Internet Security. Pakiet ten chroni wszystkie działania użytkownika w Internecie. Posiadacze produktów zabezpieczających PC Tools mogą go nabyć z dużą zniżką” – informuje Symantec.

Jest jeden szkopuł. Ceny są w Euro: 39 za rok i 49 za dwa lata, w obu przypadkach zachowujemy ilość dni pozostałych w subskrypcji PC Tools . Gdyby ceny były jeszcze w dolarach amerykańskich, to może różnica suma summarum  nie byłaby tak odczuwalna.

Co z Registry Mechanic i Performance Toolkit?

Jak poinformował mnie dział PR Symantec na UK – „ta decyzja nie wpłynie na produkty narzędziowe PC Tools, będziemy nadal oferować aktualizacje dla produktów do optymalizacji Windows, Performance Toolkit i Registry Mechanic w przyszłości”.

1 września 2010 Symantec poinformował, iż jego darmowy i popularny PC Tools Firewall Plus nie będzie dalej rozwijany. Dwa lata później, gdy przestano rozwijać kolejne dziecko PC Tools –ThreatFire blokera behawioralnego typu „zero-day”, użytkownicy zostali bez dalszych aktualizacji definicji, z możliwością przejścia na pakiet IS, ale było to już rozwiązanie odpłatne.

Jak by tego było mało, w lutym tego roku zamknięto PC Tools Reseller portal. Co jednoznacznie dało do zrozumienia, iż Norton, nie chce aby PC Tools zdobywał nowych użytkowników.

Na oficjalnym wallu FB po zapytaniach użytkowników odnośnie tej decyzji przedstawiciel firmy napisał : „(…) zamknięcie programu online Reseller nie będzie miało wpływu na istniejących klientów PC Tools.”

Powoli można zapalać świeczki

Prawdopodobnie znika z rynku dobrze znana od ponad 10 lat marka, znikają jej flagowe produkty bezpieczeństwa. Piszę prawdopodobnie, gdyż dalej będą wspierane  Registry Mechanic oraz Performance Toolkit, ale jak długo… to pokaże życie.autor: Mikołaj Radziwonowicz