Nowe Technologie

Klonowanie w cenie dysku

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 13:34
Każdy kto zdecyduje się na zakup napędu SSD Plextor z serii M5 Pro Xtreme, otrzyma pakiet komercyjnego oprogramowania zupełnie za darmo. NTI SSD Solution Suite to komplet programów do klonowania dysku i wykonywania kopii zapasowych.
Plextor M5 Pro Xtreme
Plextor M5 Pro XtremeFoto: materiały prasowe

Montaż napędu SSD w miejsce tradycyjnego dysku twardego nie powinien przysporzyć kłopotów. Kluczowa operacja to jednak przeniesienie danych. Pakiet oprogramowania od firmy NTI ma pozwolić na przejście tego procesu w możliwie bezbolesny sposób. Klonowanie sprowadza się do podłączenia dysku SSD za pomocą adaptera SATA/USB i zatwierdzenia operacji jednym kliknięciem.

  • Oprogramowanie NTI SSD Solution Suite dla napędów SSD marki Plextor jest dostępne na platformę Windows (8/7/Vista/XP). Instrukcja pobierania oraz klucz produktu, do wykorzystania na dwóch komputerach, znajdują się wewnątrz każdego opakowania z dyskiem SSD Plextor, z serii M5 Pro Xtreme.

  • Dyski SSD Plextor M5 Pro Xtreme zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell – 88SS9178. Dzięki temu, szybkość sekwencyjnego odczytu/zapisu wynosi 540/470 MB/s, a losowa szybkość odczytu/zapisu jest równa 100 000/88 000 IOPS.

Plextor M5 Pro z serii Xtreme objęte są 5-letnią gwarancją producenta, a ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 499 PLN brutto za wersję o pojemności 128GB, 899 PLN brutto za wersję 256GB i 1699 PLN brutto za dysk o pojemności 512GB.

 autor: Materiały prasowe

Czytaj także

Zmierzch tradycyjnego backupu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 11:36
Dziś administrator krążący po biurze z dyskiem przenośnym czy konfigurujący indywidualnie każde wykonanie backupu to rzadkość. Obecnie skuteczna ochrona danych polega na automatycznym i regularnym sporządzaniu i przechowywaniu kopii zapasowych w bezpiecznym, odpowiednio do tego przystosowanym miejscu, jak np. centrum danych.
rozwiń zwiń