Nowe Technologie

Najcieńszy 14-calowy notebook z dyskiem SSD

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 00:00
Notebook ASUS U44SG wyposażono w najnowsze procesory Intel Core drugiej generacji, kartę graficzna NVIDIA GeForce 610M oraz bardzo szybki dysk SSD. U44SG jest doskonałym wyborem dla wszystkich użytkowników poszukujących bardzo mobilnego urządzenia długo pracującego na baterii - dzięki technologiom ASUS Super Hybrid Engine II i NVIDIA Optimus jest w stanie pracować nawet do 10 godzin bez potrzeby ładowania.
Notebook ASUS U44SG
Notebook ASUS U44SG

 

Notebooki U44 oferują ultra cienki oraz ultralekki design. Mają zaledwie 19mm grubości i ważą 1,5kg (z czterokomorową baterią). 14-calowa obudowa mieści w sobie dużą moc i wiele zaawansowanych funkcji - komputer jest przy tym niezwykle łatwy w przenoszeniu.


  • Pokryty specjalną powłoką materiał sprawia, że komputer jest niezwykle wytrzymały. Pomimo niewielkich wymiarów i małej wagi, notebooki U44 wyposażone są w potężne procesory Intel® Core™ drugiej generacji o standardowym napięciu, które zapewniają dużo większą moc obliczeniową, niż modele CULV. Przekłada się to na płynniejsze odtwarzanie multimediów i multitasking. Nowa karta graficzna NVIDIA® GeForce® 610M zapewnia doskonały obraz w grach i podczas oglądania filmów HD.


  • Zaawansowane rozwiązanie ASUS Super Hybrid Engine II zapewnia optymalne zużycie energii, dzięki czemu notebooki U44 mogą pracować nawet 10 godzin bez potrzeby ładowania. Przyczynia się do tego również technologia NVIDIA® Optimus®, która w sposób inteligentny przełącza tryb działania procesora graficznego w zależności od zapotrzebowania. Teraz użytkownicy mogą swobodnie korzystać z komputera przez cały dzień z dala od jakiegokolwiek gniazdka zasilającego.


  • Pamięć masowa SSD sprawia, że nowe komputery mobilne U44 są niezwykle szybkie i niezawodne. Dyski SSD wykraczają dalece poza możliwości dysków mechanicznych, są też dużo bardziej odporne na wstrząsy. Pamięci SSD dostępne są w wersjach do 256GB. Wszystkie notebooki U44 posiadają porty USB 3.0, które działają do 10 razy szybciej, niż USB 2.0. Połączenie technologii SSD i USB 3.0 zapewnia dużo szybsze działanie i mniej czasu poświęconego na przenoszenie, ładowanie i odtwarzanie danych.