X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Intel zapowiedział architekturę Silvermont

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 07:41
Mikroarchitektura Silvermont będzie podstawą smartfonów oraz szeregu urządzeń aż do centrów danych, które wejdą do sprzedaży w dalszej części roku. Układy SoC będą wytwarzane w najnowocześniejszym, 22-nanomentrowym procesie technologicznym Tri-Gate, który zapewnia znaczny wzrost wydajności i większą sprawność energetyczną.
procesory Intel
procesory Intel

Mikroarchitektura Silvermont zapewnia najwyższą w branży wydajność na 1 wat. Zrównoważona konstrukcja zapewnia szerszy zakres dynamiczny i płynnie skaluje się w górę oraz w dół pod względem wydajności i sprawności energetycznej. W różnych standardowych testach Silvermont uzyskuje też około trzykrotnie większą wydajność szczytową albo tę samą wydajność przy pięciokrotnie niższym poborze mocy, niż rdzeń procesora Intel® Atom™ bieżącej generacji. 

Silvermont: charakterystyka  

Mikroarchitektura Silvermont była opracowywana i optymalizowana równolegle z 22-nanometrowym procesem SoC, który wykorzystuje rewolucyjne tranzystory 3D Tri-Gate. Dzięki zastosowaniu tej najnowocześniejszej technologii Intel może zapewnić znaczny wzrost wydajności i energooszczędności.

  • Nowy mechanizm umożliwiający wykonywanie instrukcji poza kolejnością zapewnia najwyższą w tej klasie wydajność kodu jednowątkowego.1
  • Nowa architektura wielordzeniowa skaluje się do ośmiu rdzeni i oferuje większą wydajność za sprawą wyższej przepustowości, niższych opóźnień i efektywniejszego wykonywania instrukcji poza kolejnością, co pozwala uzyskać bardziej zrównoważony i szybciej reagujący system.
  • Nowe instrukcje i technologie IA oferują wyższą wydajność, mechanizmy wirtualizacji i funkcje zarządzania zabezpieczeniami na użytek szerszej gamy produktów. Instrukcje te wykorzystują obsługę przetwarzania 64-bitowego oraz szeroką gamę zainstalowanego oprogramowania IA.
  • Ulepszone funkcje zarządzania zasilaniem obejmują nową, inteligentną technologię burst, poziom „C” o niskim poborze mocy oraz szerszy zakres dynamiczny dzięki wykorzystaniu intelowskich tranzystorów 3D. Obsługa technologii Intel® Burst 2.0 w układach jedno- i wielordzeniowych zapewnia krótki czas reakcji zrównoważony z energooszczędnością.

Architektura dla szerokiego spektrum urządzeń komputerowych

Mikroarchitektura Silvermont będzie fundamentem szerokiej gamy produktów 22-nanometrowych, które trafią na rynek później w tym roku. Wyższa wydajność na wat pozwoli uzyskać znaczny wzrost wydajności i skrócić czas reakcji urządzeń komputerowych skonstruowanych z wykorzystaniem tych produktów.

  • Czterordzeniowy intelowski układ SoC „Bay Trail” ma pojawić się w tabletach w okresie świątecznym 2013 r. i zaoferować ponad dwukrotnie większą moc obliczeniową w porównaniu z bieżącą ofertą do tabletów1. Ze względu na elastyczność mikroarchitektury Silvermont odmiany platformy „Bay Trail” znajdą również zastosowanie w innych segmentach rynku, na przykład w laptopach klasy podstawowej oraz w komputerach stacjonarnych o innowacyjnej konstrukcji.
  • Układy „Merrifield” mają trafić do klientów pod koniec roku. Zapewnią one wyższą wydajność i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym w porównaniu z produktami bieżącej generacji1, a jednocześnie zaoferują usługi kontekstowe i osobiste, ultraszybkie połączenia do transmisji strumieniowej oraz skuteczniejszą ochronę danych, urządzeń i prywatności.
  • Intelowski układ „Avoton” zapewni najwyższą w branży energooszczędność oraz wydajność na wat na użytek mikroserwerów2, pamięci masowej oraz poziomego skalowania obciążeń w centrach danych. „Avoton” to układ SoC z rdzeniem Intel® Atom™ drugiej generacji, który umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości serwerowych, których wymagają klienci, w tym przetwarzanie 64-bitowe, zintegrowaną magistralę, kody korekcji błędów, intelowskie technologie wirtualizacji oraz kompatybilność programową. Układ „Rangeley” jest przeznaczony do infrastruktury sieciowej i komunikacyjnej, zwłaszcza do routerów klasy podstawowej i średniej, przełączników oraz urządzeń zabezpieczających. Oba produkty mają wejść do sprzedaży w drugiej połowie roku.

Jednocześnie Intel rozwija swoją 22-nanometrową architekturę Haswell do procesorów Intel Core, która niebawem pozwoli osiągnąć wydajność pełnego komputera osobistego przy niższym poborze mocy w innowacyjnych konstrukcjach typu „2 w 1” oraz w innych urządzeniach mobilnych. Intel planuje też przenieść linię procesorów Intel Xeon na technologię 22-nanometrową, aby zapewnić wyższą wydajność na wat i inne funkcje.

 

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Intel: 1Q2012

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 00:00
Intel Corporation ogłosił wyniki pierwszego kwartału 2012: przychody w wysokości 12,9 mld USD, zysk operacyjny 3,8 mld USD, zysk netto 2,7 mld USD i zysk na akcję (EPS) równy 53 centy.
rozwiń zwiń