X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nadchodzi era wideorobotów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 10:42
Wideorobot Ava 500 łączy potencjał technologii telepresence i autonomicznej nawigacji, pozwalając osobom pracującym zdalnie na udział w spotkaniach i prezentacjach bez ograniczeń wynikających z konieczności korzystania z dedykowanych pomieszczeń lub specjalnie przygotowanych stanowisk wideokonferencyjnych.
Ava 500
Ava 500

Dzięki Ava 500, zdalny pracownik, korzystajac jedynie ze swojego komputera obsługującego sygnał wideo, może „spotykać się” z pracownikami w biurze lub brać aktywny udział w takich czynnościach jak np. obchody czy wizytacje, zupełnie tak, jakby fizycznie znajdował się w budynku.

Tworząc Ava 500, firma iRobot uzupełniła swoją mobilną zrobotyzowaną platformę Ava o terminal wideo Cisco TelePresence EX60. To używane przez tysiące pracowników na całym świecie rozwiązanie było dotychczas znane jako element stacjonarnego wyposażenia biur. Dzięki umieszczeniu 21,5-calowego ekranu HD na mobilnej zrobotyzowanej platformie iRobot, z zalet technologii TelePresence będzie można korzystać w zupełnie nowych środowiskach – spontanicznie i w ruchu.

Jak to działa

Zdalny użytkownik może planować oraz kontrolować pracę robota Ava 500, wykorzystując interfejs dotykowy podobny do stosowanego w tabletach. Wystarczy tylko wskazać palcem na mapie wybraną lokalizację lub wybrać pomieszczenie czy imię pracownika. Po ustaleniu planu zadań robot zostaje automatycznie aktywowany i udaje się we wskazane punkty. Pokonując drogę od stacji dokującej do wyznaczonego miejsca robot może działać w dwóch trybach: „prywatnym” lub „publicznym” — korzystając z drugiej opcji, użytkownik jest „widziany” i „widzi”, może także zatrzymać robota, aby np. porozmawiać ad hoc ze spotkanym kolegą z biura. Po zakończeniu sesji, robot automatycznie wraca do stacji dokującej, aby doładować baterie.

Unikalne cechy

  • Autonomiczna nawigacja. Robot Ava 500 jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki automatycznej nawigacji nie ma potrzeby, aby użytkownik osobiście sterował urządzeniem, przez co może przeznaczyć swój czas na inne zadania. Najnowocześniejsze systemy nawigacji oraz mobilne technologie opracowane przez iRobot same skanują otoczenie, dzięki czemu Ava 500 może inteligentnie i bezpiecznie  poruszać się po biurach, fabrykach czy laboratoriach, bez narażania się na kolizję z ludźmi czy innymi przedmiotami.
  • Interoperacyjność i bezpieczeństwo klasy biznesowej. Ava 500 korzysta z terminala Cisco TelePresence EX60 oraz z bezprzewodowych access pointów z serii Cisco Aironet 1600, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i zgodność ze wszystkimi standardami wideo, w każdym środowisku.

Przewidywane modele zastosowania:

  • Zdalna współpraca zespołowa: umożliwia zdalnym pracownikom bardziej osobiste zaangażowanie w pracę zespołów.
  • Zarządzanie: robot pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie pracą zespołu, łącznie z opcją swobodnego „przemieszczania się” po biurze menedżera pracującego zdalnie.
  • Wizytacje i inspekcje: mobilny dostęp do hal produkcyjnych, laboratoriów, magazynów etc.
  • Zdalne szkolenia i prezentacje: robot daje możliwość bardziej indywidualnego i interaktywnego podejścia do zdalnych szkoleń czy prezentacji, dając prowadzącemu i słuchaczom możliwość dyskusji 1:1.autor: Robert Kamiński