Polskie Radio
Section05
praca zdalna

Dobra wiadomość dla pracowników. Firmy zwiększają zatrudnienie, o 45 proc. więcej ofert pracy niż przed rokiem

Wraz ze zmniejszaniem się statystyk dotyczących koronawirusa, rośnie aktywność firm rekrutacyjnych, poszukujących pracowników. Jak wynika z raportu portalu Pracuj.pl, liczba opublikowanych ofert pracy między styczniem a czerwcem 2021 r. wyniosła 440 tys. 608 i była wyższa o 45 proc. wobec II półrocza 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  zatrudnienie GOSPODARKA firmy pracownicy bezrobocie praca zdalna branża it

Cyfrowi nomadzi w dobie pandemii. Alternatywny styl życia, który trafił do głównego nurtu

Podróżują do najpiękniejszych zakątków świata, po pracy surfują, pływają, wspinają się. W taki sposób cyfrowi nomadzi korzystają z możliwości pracy zdalnej. Kiedy pandemia wymusiła powszechne przejście na ten tryb, wiele osób zdecydowało się na podróże z laptopem. - Pandemia nie stworzyła tej potrzeby, ale umożliwiła jej spełnienie - mówi Marlena, cyfrowa nomadka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wakacje 2021 podróże podróże zagraniczne praca zdalna społeczeństwo

Co siódmy pracownik wciąż pracuje zdalnie, mężczyzni bardziej aktywni zawodowo od kobiet. Nowa analiza GUS

Współczynnik aktywności zawodowej osób w wieku 15–89 lat (BAEL) wyniósł w I kwartale 2021 roku 57,3 proc. - poinformował w GUS. Zdalnie obowiązki zawodowe wykonywał prawie co siódmy pracujący, w większości przypadków z powodu pandemii COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gus pracownicy pracownik 50 plus zatrudnienie bezrobocie praca zdalna pracodawcy społeczeństwo

Nieużywany samochód - jak przywrócić go do życia?

Pandemia zamknęła większość z nas w domach. Zarówno pracodawcy jak i pracownicy oswoili się z tym, że nie trzeba być fizycznie w pracy, aby pracować. Samochody poszły w odstawkę i długie tygodnie spędziły stojąc w garażu lub pod chmurką. Co zrobić, aby znów potrzebne służyły przez kolejne lata?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochód samochody kierowca kierowcy COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce praca praca zdalna transport POLSKA społeczeństwo

Dziś posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Ministerstwo Rozwoju poruszy temat pracy zdalnej

Rada Dialogu Społecznego ma dzisiaj dyskutować na posiedzeniu plenarnym o programie Polski Ład. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowało ustawę dotyczącą pracy zdalnej - ma ją przedstawić partnerom społecznym. Jak podkreślił przewodniczący Rady i wicepremier Jarosław Gowin, praca zdalna w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdziła, ale ważne jest wprowadzenie do Kodeksu Pracy przepisów ją regulujących.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rozwoju Jarosław Gowin praca zdalna społeczeństwo pomoc Polski Ład praca Rada Dialogu Społecznego POLSKA