Polskie Radio
Section05
praca zdalna

Szykują się zmiany w Kodeksie pracy. "Najważniejsze jest uregulowanie pracy zdalnej"

Najbardziej wyczekiwanymi zmianami w Kodeksie pracy są regulacje dotyczące pracy zdalnej. W ocenie dyrektor HR w agencji zatrudnienia Trenkwalder Joanny Rutkowskiej, dla pracodawców uregulowanie przepisami prawa takiej formy pracy jest bardzo ważne. Polska ma wprowadzić przepisy z dwóch unijnych dyrektyw z obszaru Kodeksu pracy - dyrektywę w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy i dyrektywę rodzicielską.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma praca zdalna praca kodeks pracy prawo

"Sprawdziła się, chcemy ją wprowadzić do Kodeksu pracy". Marlena Maląg o pracy zdalnej

- Chodzi o to, aby w Kodeksie pracy było to unormowane, aby praca zdalna funkcjonowała na trwale. Zastąpi telepracę, która bardzo rzadko była wykorzystywana i nie spełniała oczekiwań pracodawców i pracowników - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny praca zdalna kodeks pracy praca GOSPODARKA

Posłowie pracują nad zmianami w Kodeksie pracy. Stanisław Szwed tłumaczy zalety rządowego projektu

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed chce by Sejm dalej procedował rządowy projekt zmian w Kodeksie pracy. W Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw. Planowane zmiany dotyczą, między innymi pracy zdalnej i możliwości prowadzenia kontroli trzeźwości pracowników przez pracodawcę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Sejm polityka praca praca zdalna kodeks pracy alkohol alkoholizm pracownik pracodawcy społeczeństwo zatrudnienie

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk o walce z inflacją

- Poziom inflacji jest zależny m.in. od tego, jak długo będzie trwała wojna, którą Rosja prowadzi na Ukrainie. Władimir Putin przygotowywał się do tej wojny od miesięcy i to również wpłynęło na gospodarkę - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka inflacja kredyt hipoteczny Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk Mateusz Morawiecki Ukraina wojna na Ukrainie pracodawcy praca zdalna Grzegorz Jankowski

Praca zdalna pod kontrolą. Zdecydowana większość "urywa" nieco czasu na sprawy prywatne

Trzy czwarte pracowników nie chce pracować wyłącznie stacjonarnie, a ponad 90 proc. uważa, że w ofertach zatrudnienia powinna być zamieszczana wyraźna informacja o tym, czy stanowisko umożliwia wykonywanie obowiązków zdalnie. W badaniu przyjrzano się też kontroli pracowników wykonujących swoje obowiązki poza biurem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca zdalna pracodawcy pracownik kontrola praca