Nowe Technologie

Nowe dyski NAS dla sektora MŚP

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 16:25
Seagate Technology przestawiła dziś Seagate Business Storage, najnowszą linię produktów NAS (network attached storage) dla małych i domowych biur (SOHO), zdalnych biur oraz małych i średnich firm (SMB). Nowe rozwiązania mogą stanowić alternatywę dla chmury publicznej.
Seagate Business Storage
Seagate Business Storage

”Popyt na dodatkową pamięć masową będzie nadal wzrastać, a chmura publiczna nie zawsze jest najbardziej opłacalnym lub bezpiecznym rozwiązaniem dla małych firm. Rozwiązania NAS będą w dalszym ciągu jednym z najlepszych sposobów magazynowania danych dla rozwijających się firm. Bezpieczeństwo, redundancja danych, a także zdalny dostęp to funkcje, które zarówno teraz jak i w najbliższej przyszłości będą odgrywać kluczową rolę przy wyborze rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej” - mówi Liz Conner, starszy analityk IDC.

Odpowiadając na zmieniające się potrzeby rozwijających się firm, Seagate Business Storage, dostępny w pojemnościach od 2 do 16 TB, zapewnia scentralizowane tworzenie kopii zapasowych, ochronę danych oraz zdalny dostęp do krytycznych informacji biznesowych.

  • Nowy Seagate Business Storage jest bezpiecznym i ekonomicznym rozwiązaniem, które współpracuje z istniejącymi kopiami zapasowymi w chmurze i usługami współdzielenia danych online. Scentralizowany backup oferowany przez Business Storage eliminuje problem bezpieczeństwa kopii zapasowych użytkowników i udostępniania danych na wielu platformach. Zaprojektowany w celu tworzenia scentralizowanych kopii zapasowych ze wszystkich komputerów PC i Mac w firmie, nowy NAS zawiera oprogramowanie backupowe dla komputerów Windows i jest kompatybilny z Time Machine firmy Apple.

Dzisiejsze małe firmy stają przed nowymi wyzwaniami. Nawet w najmniejszych organizacjach są osoby pracujące zdalnie. W tym popularnym scenariuszu udostępnianie informacji w bezpieczny sposób staje się istotne dla sukcesu biznesu. Seagate Business Storage tworzy prywatną chmurę i zapewnia dostęp dla urządzeń mobilnych Android i iOS oraz dowolnego notebooka w ramach bezpiecznej sieci. Dodatkowo, dla wybranych plików wymagających zwiększonej ochrony, nowy NAS zapewnia również szyfrowanie sprzętowe.

Plug-n-play (USM)

2 i 4-kieszeniowe wersje Seagate Business Storage zapewniają maksymalną ochronę danych poprzez tworzenie nadmiarowych kopii zapasowych zapisanych na urządzeniu. Ponadto, Universal Storage Module (USM) pozwala na włożenie lub wyjęcie dysku w trybie plug-n-play, dla zwiększenia możliwości wykonywania kopii zapasowych.

Ceny i dostępność

Seagate Business Storage jest dostępny w różnych pojemnościach by spełnić niemal każdą potrzebę biznesową: Rozwiązanie wyposażone w 1 HDD oferuje pojemność od 2TB w sugerowanej cenie MSRP 199,99 dolarów do 4TB w sugerowanej cenie MSRP 329,00 dolarów.

Dwukieszeniowe rozwiązanie można kupić jako chassis bez dysków w cenie 199,99 dolarów lub z dyskami o pojemności: 

  • 4 TB w sugerowanej cenie MSRP 469,99 dolarów
  • 6 TB w sugerowanej cenie MSRP 549,99 dolarów
  • 8 TB w sugerowanej cenie MSRP 749,99 dolarówautor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: efirma firma nas seagate
Czytaj także

Dwudyskowy serwer NAS

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 07:47
Firma Synology przedstawiła DiskStation DS213j - dwudyskowy serwer NAS, przeznaczony do przechowywania kopii zapasowych oraz współdzielenia plików w domu i małej firmie.
rozwiń zwiń