Nowe Technologie

HP i Microsoft pomagają w migracji

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 11:30
Firma HP poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft w ramach udzielania klientom pomocy w migracji z systemu Windows XP na jedną z nowszych wersji Windows.
Windows 8
Windows 8

Firma Microsoft zakończy wsparcie dla systemu Windows XP w dniu 8 kwietnia 2014 r. Badanie przeprowadzone niedawno przez firmę HP pokazuje, że 40% przedsiębiorstw wciąż korzysta z tego systemu i nie zdecydowało się na przejście na jedną z nowszych wersji.

Produkty i usługi HP pomagają klientom w migracji

Nowe komputery HP dla przedsiębiorstw –  biurkowe, notebooki i komputery typu AiO - są zoptymalizowane pod kątem systemów operacyjnych Windows 7 oraz Windows 8. Ponadto nowoczesne urządzenia w rodzaju HP ElitePad 900 pozwalają zmienić styl pracy dzięki wykorzystaniu rozwiązań informatycznych nowej generacji. Lekki i stylowy HP ElitePad, wyposażony w zaawansowane zabezpieczenia, otwiera przed firmami dodatkowe możliwości  do osiągnięcia szybkich korzyści z przeprowadzenia migracji.

  • W przypadku przeprowadzania procesu migracyjnego przedsiębiorstwo musi dysponować pełnym przeglądem posiadanego sprzętu i oprogramowania, tak aby optymalizacja była całościowa. Bogate doświadczenie HP oraz globalny zasięg firmy sprawiły, że dział HP Enterprise Services się osiągnął pozycję lidera w obszarze zarządzania komputerami biurkowymi. Usługi HP Workplace Software Management Services obejmują planowanie, obsadę stanowisk, obsługę techniczną oraz automatyzację procesów, co pozwala szybko wdrażać nowe komputery oraz  aktualizację sytemu operacyjnego w istniejących maszynach. Specjaliści HP współpracują z użytkownikami po stronie przedsiębiorstwa w celu przygotowania planu migracji wykorzystującego mechanizmy automatycznej dystrybucji oprogramowania.
  • Migracja z Windows XP na najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows jest istotnym elementem zapewnienia użytkownikom zintegrowanego środowiska umożliwiającego bezproblemową i wydajną pracę. Dział HP Technology Services oferuje usługi HP Mobility Transformation Services for Windows, na które składają się usługi doradcze oraz usługi wsparcia obejmujące wszystkie etapy migracji z systemu operacyjnego Windows XP.

Ponadto dział HP Technology Services oferuje również usługi HP Client Migration Services dostosowywane do konkretnych scenariuszy biznesowych poprzez dobranie odpowiedniego zestawu oprogramowania. Ta usługa daje przedsiębiorstwom dostęp do rozbudowanej, globalnej sieci szkoleniowej HP.

 autor: Jan Petersen

Zobacz więcej na temat: hp microsoft windows 8