Nowe Technologie

Firma HP zaprezentowała Nowy Styl

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 20:40
Świat nowych technologii szybko się zmienia – w bardzo krótkim czasie przebyliśmy drogę od komputerów mainframe, poprzez architekturę klient-serwer, aż po internet mobilny, big data i przetwarzanie w chmurze. Odpowiedzią HP na szybkie zmiany jest „New Style of IT” koncept zaprezentowany na konferencji w Barcelonie.
konferencja firmy HP w Barcelonie
konferencja firmy HP w BarcelonieFoto: materiały prasowe

Mobilna praca, rozpowszechnienie tabletów i chmura to nowe, w gruncie rzeczy nieprzewidywalne zmiany wynikające z potrzeb użytkowników. Tym samym wsłuchiwanie się w sygnały płynące z rynku i dostosowanie do nich swojej oferty stały się podstawą nowej doktryny HP – „New Style of IT”.

Co robi HP, aby wyjść na przeciw zmianom? Kilka lat temu decyzje dotyczące sprzętu komputerowego były podejmowane przez działy IT. Dziś nie sposób zapanować nad trendem BYOD (Bring Your Own Device) polegającym na używaniu przez pracowników w miejscu pracy swoich prywatnych urządzeń. Co więcej pracownicy są zróżnicowani, miejsce pracy to nie tylko biuro, ale również kawiarnia i kuchnia we własnym domu. Dlatego HP stara się projektować urządzenia, które jednocześnie spodobają się użytkownikom i spełnią oczekiwania działów IT.
New style of IT to produkty do pracy mobilnej – hybrydowe notebooki, tablety bez kompromisów w kontekście bezpieczeństwa, a także drukarki szybsze i tańsze w eksploatacji. To również nowe rozwiązania jak na przykład możliwość wydruków peer-to-peer np. tablet – drukarka.

Notebooki zaprojektowane na nowo

Noebooki zaprojektowane w „Nowym Stylu” to zupełnie nowe wzornictwo – lekkie, cienkie, konwertowalne hybrydy, w których duży nacisk położono na bezpieczeństwo.

Notebooki z serii EliteBook i ProBook, zaprojektowane pod kątem mobilności, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Nowe notebooki charakteryzują się jednocześnie znacznie cieńszą budową, a także atrakcyjnym designem. Sztandarowym przykładem jest HP EliteBook 800 – ultrabook cieńszy od poprzednika o 40% i lżejszy o 28%. Zaprojektowano je z myślą o osobach często podróżujących; opcjonalnie umożliwiają nawet 33 godziny pracy na zasilaniu bateryjnym i mają certyfikat wytrzymałości MIL-STD 810G. Seria HP ProBook 600 to wytrzymałe, stylowe notebooki oferujące szeroki wybór technologii dedykowanych dla biznesu i tradycyjnych funkcji, w tym ekrany wysokiej rozdzielczości (HD) oraz liczne opcje łączności. Z kolei Notebooki z serii HP ProBook 400, zaprojektowane pod kątem potrzeb i budżetów mniejszych firm, są wytrzymałe, i szybkie za sprawą najnowszych procesorów Intel® Core™ i3/i5/i7 czwartej generacji.

 • HP EliteBook 820 G1 jest 35 procent cieńszy i 18 procent lżejszy, niż urządzenia poprzedniej generacji. Notebook wyposażony w ekran o przekątnej 12 cali (30,5 cm) i ważący niespełna 1,4 kg jest idealny dla podróżujących biznesmenów, którzy potrzebują lekkiego, w pełni funkcjonalnego urządzenia.
 • HP EliteBook 840 G1 jest urządzeniem klasy Ultrabooki oferuje 14-calowy (35,6-centymetrowy) ekran z opcjonalnym panelem dotykowym zoptymalizowanym pod kątem Windows® 8, a także niezwykle długi, 33-godzinny czas pracy na zasilaniu bateryjnym przy zastosowania opcjonalnej, dodatkowej baterii typu slice.
 • HP EliteBook 850 G1 jest wyposażony w duży, 15,6-calowy (40-centymetrowy) ekran i oferuje opcjonalną kwalifikację  Ultrabook(1). Urządzenie wykorzystuje najnowszej generacji architekturę firmy Intel i jest chroniony przez pełną gamę rozwiązań HP Client Security.

Seria HP ProBook 600: cieńsze i wytrzymalsze notebooki do pracy

Urządzenia z serii HP ProBook 600 to konfigurowalne notebooki biznesowe wypełnione po brzegi najnowszymi technologiami. Administratorzy IT mogą dostosować je do specyficznych wymagań użytkowników, kupując tylko te funkcje, które są potrzebne. Opcjonalna łączność 4G LTE WWAN wspomaga przepływ informacji w firmie, a opcjonalna bateria o wysokiej pojemności umożliwia całodzienną pracę. Złącza USB 3.0 i DisplayPort 1.2 w parze z nowymi ekranami HD+ i Full HD oraz głośnikami na górnej części obudowy gwarantują wysoki komfort pracy.

 • Notebook HP ProBook 640 G1 jest wyposażony w ekran o przekątnej 14 cali (35,6 cm) oraz najnowsze dwurdzeniowe procesory Intel Core i7, i5 lub i3 czwartej generacji o standardowym napięciu zasilania, które zapewniają najwyższą wydajność.(5)
 • Notebook HP ProBook 650 G1 oferuje czyste brzmienie dzięki DTS Sound+ oraz ekran HD o przekątnej 15,6 cala (40 cm).
 • HP ProBook 645 G1 jest napędzany najnowszymi cztero- lub dwurdzeniowymi, 35-watowymi procesorami AMD APU(10), posiada 14-calowy (35,6-centymetrowy) ekran i liczne opcje dokowania (9).
 • Notebook HP ProBook 655 G1 jest o 19 proc. cieńszy od urządzeń poprzedniej generacji i oferuje doskonałą jakość obrazu za sprawą ekranu o przekątnej 15,6 cala (40 cm) i opcjonalnej rozdzielczości Full HD oraz karty graficznej AMD Radeon HD 8000G.

Seria HP ProBook 400: sprawdzona wytrzymałość i stylowy design

Seria HP ProBook 400 obejmuje teraz dwa nowe notebooki (HP ProBook 450 G1 i 470 G1) z najnowszymi procesorami Intel Core i3/i5/i7 czwartej generacji(5), które pomagają użytkownikom biznesowym pracować szybciej. HP ProBook 450 G1 oferuje opcjonalny interfejs dotykowy na wytrzymałym ekranie odpornym na odciski palców i zadrapania, zwiększając produktywność poprzez zapewnienie nowego sposobu pracy z aplikacjami i danymi.

Seria HP ProBook 400 prezentuje się doskonale dzięki atrakcyjnej, ciemnoszarej obudowie z miękkim w dotyku wykończeniem i metalową płytą klawiatury. Notebooki ProBook 400 oferują nie tylko styl, ale i szeroką gamę możliwości za sprawą nowego, opcjonalnego hybrydowego dysku twardego, który łączy szybkość napędu SSD(11) z pojemnością tradycyjnego dysku twardego, opcjonalnej łączności 4G LTE(9,12,13) lub HSPA+ WWAN(9,13,14), komunikatora Skype (15) i bogatego brzmienia DTS Sound+.

Samonaprawiający się BIOS i ochrona przed kradzieżą

Technologia HP Sure Start opracowana we współpracy z HP Labs to najnowsza, przełomowa innowacja w dziedzinie ochrony platform biznesowych HP — samonaprawiający się BIOS. To unikatowe rozwiązanie sprzętowe, dostępne w nowej serii EliteBook 800, wykrywa i eliminuje złośliwe oprogramowanie oraz ataki na BIOS.

Tryb HP Sure Start Crisis Recovery automatycznie wykrywa skutki ataku lub usterki i zastępuje uszkodzony blok rozruchowy BIOS-u czystą kopią z zabezpieczonej pamięci — wszystko w ciągu 30 sekund. Technologia ta pozwala firmom wyeliminować przestoje w pracy spowodowane atakami na BIOS i oszczędza czas personelu IT, zapobiegając wezwaniom pomocy technicznej lub zgłoszeniom serwisowym. Ponadto sprzętowy charakter rozwiązania sprawia, że skutecznie zwalcza ono nowe źródła ataku, nawet te, których jeszcze nie zidentyfikowano.

HP Security Jacket to skuteczniejsza ochrona przed kradzieżą tożsamości i atakami sieciowymi dla użytkowników tabletu HP ElitePad. Nowa obudowa HP Security Jacket dodaje istotne funkcje do HP ElitePad, biznesowego tabletu HP z systemem Windows.(16) Ta cienka i lekka obudowa zapewnia dostęp do urządzenia i sieci tylko osobom, które potwierdzą swoją tożsamość za pomocą uwierzytelniania jedno- lub wieloczynnikowego. Obudowa Security Smart Jacket, zgodna z normą TAA, to doskonałe rozwiązanie dla instytucji rządowych, ochrony zdrowia i użytkowników korporacyjnych przykładających szczególną wagę do bezpieczeństwa i jest. Wyposażona została ponadto w czytnik kart procesorowych Smart Card(18), który umożliwia obsługę rozwiązań szyfrujących FIPS 140-2 oraz opcjonalny czytnik linii papilarnych. Oba te rozwiązania spełniają wymogi normy FIPS-201.

Druk ma się dobrze

Badania, na które powołuje się HP pokazują, ze 90 % użytkowników nadal chce drukować. Wczoraj był papier - dziś jest hybryda: papier i zapis cyfrowy. W 2015 będzie ucyfrowione 1 trylion stron, które trafią do chmury. Nie oznacza to jednak końca druku.

Firma HP zaprezentowała bezpieczne rozwiązania druku mobilnego, które ułatwiają klientom biznesowym drukowanie z każdego miejsca i o każdej porze. Firma zapowiedziała też wprowadzenie na rynek nowych drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, skanerów oraz rozwiązań, które usprawniają procesy zarządzania dokumentami cyfrowymi i papierowymi oraz zwiększają wydajność pracy.

Rosnąca ilość danych tworzonych przez coraz liczniejszych pracowników mobilnych zmusza firmy do zmiany sposobu, w jaki prowadzą działalność i zarządzają informacjami. HP pomaga rozwiązać ten problem poprzez „nowy styl IT”. Obejmuje on dostarczanie technologii druku biznesowego, które zwiększają produktywność w hybrydowym, papierowo-cyfrowym świecie.

Prosty i lepiej zabezpieczony druk mobilny

Do 2015 r. 37 proc. globalnej siły roboczej będą stanowić pracownicy mobilni. Organizacje muszą zareagować na ten ważny trend, wprowadzając rozwiązania, które są łatwe w użyciu, zwiększają wydajność i pomagają ograniczyć zagrożenia.

Do nowych rozwiązań mobilnego druku HP należą:

 • HP 1200w Mobile Print Accessory i HP JetDirect 2800w for FutureSmart Fleet: rozwiązania pozwalające na szybki druk dzięki Wi-Fi Direct lub z wykorzystaniem rozwiązania touch-to-print poprzez komunikację NFC(2) ze smartfonów, tabletów i notebooków na ponad 40 milionach zainstalowanych urządzeń HP LaserJet i Officejet.(3) Te niedrogie akcesoria można łatwo zainstalować w porcie USB albo w kieszeni do integracji sprzętowej urządzenia (HIP).
 • HP LaserJet Enterprise M800 to pierwsza w branży seria korporacyjnych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w formacie A3 z funkcją touch-to-print i Wi-Fi Direct(4).Urządzenia te pozwalają klientom łatwo i bezpiecznie drukować z dowolnego smartfona lub tabletu obsługującego NFC poprzez jedno dotknięcie ekranu. Należące do tej serii urządzenia HP Colour LaserJet Enterprise flow MFP M880 i HP LaserJet Enterprise flow MFP M830 są również wyposażone w technologię zarządzania dokumentami HP Flow, która upraszcza obieg dokumentów cyfrowych i papierowych oraz przyspiesza procesy biznesowe u klientów korporacyjnych.
 • HP LaserJet Enterprise M806 i HP Colour LaserJet Enterprise M855 również posiadają funkcję Wi-Fi Direct i touch-to-print za pośrednictwem NFC. Ponadto dużą szybkość i profesjonalna jakość druku pozwalają zwiększyć produktywność pracy biura przy zachowaniu kosztów IT na niskim poziomie.
 • Seria HP Colour LaserJet Enterprise M750: upraszcza i przyspiesza druk profesjonalnych kolorowych dokumentów do ogólnych potrzeb biurowych na wielu rozmiarach papieru (do formatu SRA3), za niską cenę. Firmy oszczędzają czas i pracę, ponieważ model ten jest niezawodny i łatwy w zarządzaniu.
 • Zaktualizowane rozwiązanie HP ePrint Enterprise oferuje ulepszone funkcje łączności i obsługę większej liczby urządzeń w środowiskach wykorzystujących zarządzanie urządzeniami mobilnym. HP oferuje teraz wersję aplikacji ePrint Enterprise do smartfonów Blackberry 10, a także aplikację HP ePrint Enterprise for Good(6) do urządzeń z systemem Android i iOS, która pomaga użytkownikom mobilnym drukować treść zabezpieczoną przez rozwiązania Good. Ponadto serwerowe oprogramowanie HP ePrint Enterprise będzie obsługiwać druk WiFi przez natywną ścieżkę druku w niektórych urządzeniach mobilnych.
 • Rozwiązanie HP Capture and Route 1.3 teraz obsługuje urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, ułatwiając dokładne i efektywne organizowanie, aktualizowanie oraz przechowywanie informacji. Ponadto użytkownicy mogą teraz skanować z HP Officejet Pro X i innych urządzeń HP bezpośrednio do chmurowej usługi Google Docs.

 autor: Robert Kamiński