Nowe Technologie

AVG 2014 - co nowego?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 19:35
AVG to firma dobrze rozpoznawalna dzięki bezpłatnemu programowi antywirusowemu, w cieniu którego rozwijana jest wersja komercyjna skierowana głównie do firm. Co nowego w wersji 2014?
AVG 2014 - co nowego?

Wizualnie program zmienił się w minimalny sposób pozostając w stylistyce metro, znanej z systemu operacyjnego Windows 8. Pojawiły się natomiast nowe funkcje poszerzające możliwości podstawowego modułu antywirusowego.

W czym przejawia się przewaga AVG Internet Security nad innym programami antywirusowymi?

Aplikacja, która gwarantuje skuteczną ochronę w trakcie przeglądania internetu to link scanner. Wpisywane, lub wywoływane przez przeglądarkę adresy są na bieżąco skanowane. To rozszerzenie klasycznej ochrony antywirusowej, nowe moduły to zdecydowanie więcej.

Jak mówi Radosław Klimek z firmy Core (dystrybutor AVG w Polsce) - poziom wykrywania zagrożeń w programach antywirusowych u różnych producentów jest zbliżony - ochrona przed zagrożeniami płynącymi z internetu, ochrona poczty i firewall. To, co nas wyróżnia to przede wszystkim dodatkowe aplikacje, a więc możliwość bezpiecznego przechowywania plików, oraz wyczyszczenia dysku twardego w przypadku jego wymiany lub sprzedaży komputera.

Kolejną nowością jest sejf danych, który służy do szyfrowania danych na komputerze – funkcja przydatna, jeśli często się podróżuje, lub z komputera korzysta wiele osób. W praktyce polega to na stworzeniu szyfrowanego katalogu, gdzie przechowywane są dane.

To się może przydać!

Sejf danych to funkcja zabezpieczająca dostęp do danych wrażliwych osobom niepowołanym. Moduł umożliwia szyfrowanie i przechowywanie dokumentów i plików w specjalnie stworzonym i zabezpieczonym hasłem katalogu. Zarządzanie i poruszanie się w obrębie „sejfu” możliwe jest za pomocą eksploratora Windows, dzięki czemu otrzymujemy możliwość przeglądania i dodawania plików do zaszyfrowanego dysku podobnie jak w innych katalogach. Możliwe jest stworzenie dowolnej liczby sejfów, o dowolnej pojemności. Co więcej możemy ją zwiększyć bez utraty plików znajdujących się w sejfie.

File Shredder to wirtualna niszczarka, która pozwala na trwałe usunięcie plików z komputera bez możliwości ich ponownego odzyskania. Moduł zapewnia usunięcie plików w bezpieczny sposób, wykorzystując przy tym metody, które uniemożliwiają dostęp lub odzyskanie plików przez niepowołane osoby

Dodatkowo w nowej wersji oprogramowania została udoskonalona funkcja Zapory AVG. To ona zapewnia nam bezpieczeństwo przed hakerami, blokując im dostęp do naszych prywatnych danych, zabezpiecza przed szkodliwym działaniem złośliwego oprogramowania. Działa zarówno w sieciach przewodowych, jak i bezprzewodowych. W opcjach skanowania dodano zaś opcję skanowania komputera w poszukiwaniu zagrożeń typu rootkit.

Rozwiązania dla każdego

Indywidualni użytkownicy decydują się często na wersję darmową, a kolei firmy wybierają wersję komercyjną z uwagi na dodatkowe funkcje i wsparcie techniczne.

To, co podkreślają sami użytkownicy obu wersji, to niewielkie obciążenie systemu, które sprawia że działanie AVG jest praktycznie niezauważalne. Jest to istotne zwłaszcza dla użytkowników starszych komputerów lub słabszych konfiguracji.

Jak podkreśla Radosław Klimek - w pełni funkcjonalna wersja darmowa z punktu widzenia firmy jest również istotną wartością. Dzięki temu AVG dysponuje wielką społecznością, która nie tylko pozwala nam doskonalić produkt, lecz również szybciej reagować na nowe pojawiające się zagrożenia.

 autor: Robert Kamiński