X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Rozmowa z Olafem Szymanowskim z Empiku

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 04:14
Rozmawiamy o zmianach, które mają usprawnić zakupy w okresie przedświątecznym, oraz o najbliższych planach Empiku.
Rozmowa z Olafem Szymanowskim z Empiku

Rozmawiamy o zmianach, które mają usprawnić zakupy w okresie przedświątecznym, oraz o najbliższych planach Empiku.

  • Od 1 grudnia br. w 30 największych salonach Empik w Polsce na salach sprzedaży pojawią się kasjerzy z tabletami. Pomogą oni Klientom dużo wygodniej i sprawniej odnaleźć poszukiwany produkt oraz od razu dokonać transakcji zakupu. Czy premiera nowego rozwiązania celowo została uruchomiona w okresie przedświątecznym, aby usprawnić sprzedaż w najgorętszym okresie roku?

- Rok do roku, szczególnie w okresie przedświątecznym, tacy detaliści jak Empik, których ciekawa i różnorodna oferta stanowi naturalną inspirację do prezentów gwiazdkowych, stają przed wyzwaniem zagwarantowania sprawnej i komfortowej obsługi zdecydowanie większej liczby klientów w salonach.

Często nawet uruchomienie dodatkowych stanowisk kasowych i wprowadzenie uzupełniającej obsady sprzedawców na sali – nie rozwiązuje problemu i nie udaje się rozładować kolejek, a wśród regałów krążą tłumy osób, które poszukują konkretnych produktów czy też oczekują porady w wyborze prezentów. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej usługi jeszcze przed tym najgorętszym okresem sprzedażowym.

Doradca-kasjer mobilny pomoże w wyborze prezentów – poprzez specjalne oprogramowanie zainstalowane na tablecie sprawdzi dostępność poszukiwanego produktu lub zaproponuje produkty tzw. zamienne lub uzupełniające, doprowadzi klienta do konkretnego produktu na półce oraz od razu przyjmie płatność. Dzięki sprzedaży mobilnej na pewno uda nam się zmniejszyć kolejki do kas stacjonarnych. Dodajmy, że ta usługa będzie obowiązywać przez cały rok, a nie tylko w okresie przedświątecznym.

  • Jak będzie wyglądać proces sprzedaży przy użyciu kas mobilnych?

Specjalnie oznaczony i łatwo identyfikowalny mobilny doradca-kasjer będzie asystować klientowi w trakcie zakupów: doradzi w wyborze i poprzez specjalną aplikację kasową zrealizuje transakcję zakupu, wyda paragon w dowolnym miejscu na terenie sali sprzedaży. Zakupione produkty zostaną zapakowane do ekologicznej reklamówki Empiku przy specjalnie wyznaczonym stanowisku. Klienci obsługiwani przez mobilnego kasjera będą mogli również skorzystać z czasowej promocji rabatowej oferowanej zawsze przy kasach stacjonarnych.

  • Co dzięki nowemu rozwiązaniu zyska klient Empiku?

Jesteśmy przekonani, że nasi klienci będą zadowoleni z nowego rozwiązania i chętnie będą z niego korzystać. Sprzedaż mobilna oznacza dla nich łatwo dostępną i wyczerpującą informację o poszukiwanym produkcie. Pracownik Empiku – bez konieczności udania się do komputera stacjonarnego – w ciągu chwili sprawdzi wszystkie informacje na tablecie oraz dokona natychmiastowej transakcji (rozładowując przy tym kolejki do kas stacjonarnych).

  • Jak długo przebiegał proces przygotowań do wprowadzenia nowego mobilnego narzędzia sprzedaży oraz jego testowanie?

Pomysł zrodził się na początku bieżącego roku. Cały projekt zainaugurowaliśmy w maju (zdefiniowanie wymagań, rozpoczęcie prac nad aplikacją, wybór i zamówienie sprzętu). Pilotaż wystartował na początku października w Empiku w warszawskiej Arkadii oraz w krakowskiej Bonarce. Test wypadł pomyślnie, dlatego wprowadzamy usługę do docelowej grupy 30 Empików w całej Polsce.

  • Czy obok kas mobilnych mają Państwo coś jeszcze w zanadrzu? Czy w nadchodzącym roku klientów Empiku czeka jeszcze jakaś „rewolucja”, jeśli chodzi o dostępne usługi?

Detaliści muszą walczyć o klienta i przekonywać go do siebie nie tylko szerokością oferty, atmosferą zakupów, ale również ich komfortem. Empik od lat jest pionierem we wdrażaniu nowych rozwiązań, często sprawdzonych z doskonałym skutkiem za granicą. Chcemy w przyszłym roku rozwijać projekt sprzedaży mobilnej. Pracujemy nad wprowadzeniem obsługi kolejnych form płatności na tablecie (PayPass, płatność punktami PayBack, płatność komórką).autor: Mikołaj Radziwonowicz