Polskie Radio
Section05
zakupy

Telewizyjne moto-reklamy na przestrzeni lat. Co się zmieniło?

Wyścig o zdobycie klienta swojej marki trwa od początku motoryzacji. Wraz z rozwojem telewizji zmieniały się także metody zachęcania ludzi do kupna samochodów. Dziś o tym, jak moto-reklamy ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody reklama telewizja lata 90 lata 80 Polskie Radio Polskie Radio Kierowców samochód media media społecznościowe zakupy finanse

Pandemia wpływa na przyzwyczajenia zakupowe Polaków. Więcej kupujemy w internecie, ale tęsknimy do tradycyjnych sklepów

Najnowsze badanie "Corona Mood" pokazuje, że Polacy chętnie wrócą do tradycyjnych zakupów, a w niektórych przypadkach stacjonarnie są gotowi kupować nawet częściej niż przed pandemią - poinformowała firma badawcza GfK w poniedziałkowej informacji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  e-handel GOSPODARKA handel Koronawirus w Polsce COVID-19 zakupy w internecie zakupy społeczeństwo

"Większość transakcji przeniosła się do internetu". Znamy wyniki badań nt. sprzedaży bezpośredniej

Przed pandemią 96 proc. zakupów w sektorze sprzedaży bezpośredniej odbywało się w trakcie osobistych spotkań z konsultantem, w 2020 r. odsetek ten spadł do 41 proc., większość transakcji przeniosła się do internetu - wynika z badania IBRIS na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.
Zobacz więcej na temat:  e-handel GOSPODARKA handel internetowy handel sprzedaż zakupy zakupy online

Świat po pandemii. Czy wymuszone zmiany będą miały pozytywny wpływ na klimat?

Pandemia koronawirusa wymusiła zmianę wielu naszych codziennych zachowań. Najbardziej widoczne było to w okresach "zamknięcia", gdy odgórne obostrzenia wpłynęły na sposób, w jaki pracowaliśmy, przemieszczaliśmy się czy robiliśmy zakupy. Niektóre z tych ograniczeń mogą mieć w przyszłości pozytywne skutki dla budowania niskoemisyjnych społeczeństw – czytamy w raporcie opublikowanym w ramach Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska klimat transport zakupy