Polskie Radio
Section05
zakupy

Black Friday w USA; Amerykanie wydają miliardy dolarów

"Black Friday'' w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się już w czwartek. Część sklepów największych sieci handlowych w USA otworzyło swoje wrota jeszcze tego dnia o godzinie 17, kiedy tradycyjnie Amerykanie jedzą indyka i celebrują święto Dziękczynienia. W PR24 relacja Jana Pachlowskiego - korespondenta Polskiego Radia w USA
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 black friday zakupy w internecie zakupy zakupy w sieci USA Jan Pachlowski

Spór konsumencki czy sprawa kryminalna?

Gdy zakupiony przez nas produkt lub usługa nie są takie, jak być powinny, przychodzą nam z pomocą Federacja Konsumentów, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Rzecznik Finansowy, Inspekcja Handlowa itp. Zdarzają się też sytuacje kiedy to nie wystarcza. O tym, w jakich sytuacjach powinniśmy zgłosić sprawę na policję czy do prokuratury, mówił w Pogotowiu Konsumenckim mec. Andrzej Bućko, ekspert ds. prawa konsumenckiego.
Zobacz więcej na temat:  konsument prawo zakupy reklamacja

"Rocznie ze sklepów wynosimy 9,5 mld. torebek plastikowych"

Na jednego mieszkańca w ciągu roku przypada nawet 300 toreb foliowych podkreśla wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, Opłaty za torbę foliową wprowadziło już 13 krajów Unii Europejskiej. Już w 2018 roku za torebkę foliową w sklepie zapłacimy 20 groszy. O opłatach za torebki foliowe mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
Zobacz więcej na temat:  zakupy ekologia ministerstwo środowiska