Polskie Radio
Section05
zakupy

6 gadżetów, które powinien mieć każdy kierowca

Tych przedmiotów próżno szukać w standardowym wyposażeniu samochodów. Warto jednak się w nie zaopatrzeć, aby jazda i korzystanie z pojazdu było jeszcze przyjemniejsze!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zakupy w internecie gadżet gadżety prezenty

TYLKO U NAS Zakupy w niedzielę. Znamy nowe ustalenia ws. handlu

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem dotyczącym zakazu handlu w niedzielę - dowiedział się portal PolskieRadio24.pl. Chodzi o przepisy przygotowane przez posłów Polski 2050. Projekt przewiduje, że handel zostanie uwolniony w dwie niedziele w miesiącu, a pracownicy, którzy będą pracować w siódmy dzień tygodnia, otrzymają wyższe wynagrodzenie.
Zobacz więcej na temat:  Sejm handel sklep handel w niedzielę społeczeństwo POLSKA GOSPODARKA

Polacy ruszyli na zakupy. Dane GUS nie pozostawiają wątpliwości

Konsumenci wracają do sklepów skoro sprzedaż detaliczna w kwietniu, w porównaniu do ubiegłego roku, była większa o 5 procent. Coraz więcej kupujemy w sklepach internetowych, które miały wzrost obrotów o 8,8 procent, w porównaniu do kwietnia 2023 roku. Odnotowano także 9-procentowy wzrost budowy nowych mieszkań, gdy porównamy dane z marca tego roku. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna budownictwo gus zakupy w sieci

Nadmiar jedzenia. Jak kupować mniej i rozsądniej?

W Polsce każdego roku marnuje się 4,8 mln ton żywności. Konsumenci odpowiadają za 60 proc. całości wyrzucanego jedzenia. Na potrzeby raportu "Nie Marnuj Jedzenia 2023" banki żywności przeprowadziły badania na grupie 1000 osób i zapytały o nawyki dotyczące marnowania jedzenia. Co zrobić, by nie wyrzucać jedzenia? Jak kupować mniej i rozsądniej?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek żywność Błażej Krasoń Federacja Banków Żywności święta sklep społeczeństwo infografika