Nowe Technologie

Nowe data center najwyższej klasy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 16:47
IBM uruchomił w Polsce nowe Data Center w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów w zakresie podstawowego, jak i zapasowego centrum przetwarzania danych.
data center
data center

"W erze gwałtownego przyrostu danych, firmy stają przed wyzwaniem efektywnego zarządzania i eksploatacji swoich systemów IT. Nowoczesny ośrodek obliczeniowy IBM w podwarszawskich Błoniach jest odpowiedzią na potrzeby firm w obszarze zapewnienia niezawodności działania, wiarygodności i bezpieczeństwa przetwarzanych operacji" - mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Cieszymy się, że to właśnie w Polsce z sukcesem realizowane są tej klasy inwestycje, co świadczy również o ważności rynku polskiego dla IBM oraz jest odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na moc obliczeniową naszych klientów”.

  • Ośrodek zlokalizowany jest w Błoniu w okolicach Warszawy i należy do najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych tego typu centrów w Polsce. Nowe Data Center jest trzecim tego typu ośrodkiem obliczeniowym IBM w Polsce. Nowe Centrum zajmujące powierzchnię ok. 3500 m2 zapewnia nieprzerwany i oparty o najwyższe standardy bezpieczeństwa dostęp do krytycznych i poufnych danych klientów.   
  • Właśnie oddany do użytku budynek posiadający klasę IBM LEVEL 3, został zaprojektowany i wykonany zgodnie ze standardami gwarantującymi najwyższy poziom bezpieczeństwa fizycznego: ogniowego, zalewowego, wybuchowego. Ośrodek spełnia rygorystyczne wymagania norm i certyfikatów w zakresie ochrony przed włamaniem, szczelności przed dymem, ochrony przed wnikającą wodą, tłumienia pól elektromagnetycznych, szczelności przed wodą gaśniczą, szczelności pyłowej, odporności na wstrząsy udarowe, eksplozję oraz innych.
  • Pomieszczenie przeznaczone na sprzęt IT zostało zbudowane z wykorzystaniem najwyższej klasy  technologii Rittal (dawniej Lampertz). To największa hala IT na świecie wybudowana w tej technologii.
  • Centrum danych zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami ekologicznymi tzw. green data centers. Rozwiązania takie jak freecooling, buforowy magazyn zimnej wody, wykorzystanie generowanej energii do ogrzewania pomieszczeń decydują o tym, że ośrodek ma możliwie minimalny wpływ na środowisko zewnętrzne.

 

 


autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: centra danych firma ibm
Czytaj także

Konsolidacyjna nirwana w czterech krokach

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 10:00
Spróbuj powiedzieć swojej małżonce, że myślisz o zebraniu wszystkich domowych sprzętów i umieszczeniu ich w jednej szafie – zapewne spotkasz się z zaskoczeniem i wymownym uśmieszkiem. Dlaczego chciałbyś kwestionować coś, co dobrze się sprawdza?
rozwiń zwiń