Nowe Technologie

Aplikacje Windows na Chromebooki?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 10:28
Citrix i Google współpracują nad nowymi metodami dostarczania biznesowych aplikacji Windows na Chromebooki.

Chromebooki coraz lepiej adaptują się w wielu organizacjach na całym świecie, w tym także w największych przedsiębiorstwach, będąc tym samym częścią większego procesu transformacji firm do nowych i innowacyjnych platform komputerowych. Jedną z kluczowych potrzeb tych organizacji jest umożliwienie użytkownikom dostępu do różnorodnych biznesowych aplikacji Windows z dowolnej lokalizacji i czasie, w tym do kluczowych aplikacji, wykorzystywanych przez takie działy jak HR, finanse czy dział sprzedaży. Chromebooki do wykorzystania biznesowego w połączeniu z Citrix XenApp®, rozwiązaniem do dostarczania wirtualnych aplikacji, a także z Citrix Receiver™ for HTML5, umożliwiają dostarczanie różnorodnych aplikacji Windows, przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom wysokiego standardu pracy, dzięki technologiom Citrix HDX™, a także skalowalności operacyjnej, tak wymaganej wśród dużych organizacji.

Oprócz współpracy z Google w zakresie bezpiecznego dostarczania aplikacji na Chromebooki, Citrix ogłosił również wprowadzenie rozwiązania GoToMeeting® Free, aplikacji do wzajemnej współpracy, która pozwala na realizację szybkich połączeń video pomiędzy użytkownikami Chromebooków, a także zwiększa możliwość wykorzystania rozwiązania w środowiskach mobilnych, takich jak Chrome.

Chromebooki dla biznesu z Citrix XenApp

Firmy, które przyglądają się możliwości adaptacji Chromebooków dla swoich użytkowników, muszą zmierzyć się z jednym, fundamentalnym wyzwaniem – jak dostarczać kluczowe dla ich funkcjonowania aplikacje biznesowe na urządzenia Chrome. XenApp z HTML5 Receiver umożliwia biznesowe wykorzystanie Chromebooków, pozwalając na uruchamianie na nich aplikacji Windows i zapewniając przy tym niską utylizację sieci dzięki wykorzystaniu kluczowych technologii Citrix HDX. Tym samym użytkownicy Chromebooków zyskują wysoką jakość, a także szybki i łatwy dostęp do aplikacji Windows, bezpośrednio z chmury. Funkcjonalność hostowania oprogramowania z systemów Windows za pośrednictwem rozwiązania XenApp, może w wyraźny sposób przyczynić się do szerszej adopcji Chromebooków w przedsiębiorstwach.
Aby zwiększyć wykorzystanie Chromebooków do celów biznesowych, Citrix zapowiedział specjalną zniżkę w wysokości 25 procent na zakup rozwiązania XenApp w wersji Platynowej – czołowej wersji rozwiązania Citrix, zawierającej Citrix AppDNA™, technologię do zarządzania migracją aplikacji. Technologia AppDNA pomaga klientom Microsoft w łatwiejszej i szybszej migracji aplikacji z systemu Windows XP do nowszych wersji. Promocja obowiązuje od 8 kwietnia do końca cyklu życia systemu Windows XP. Dodatkowo, aby zwiększyć wśród klientów zrozumienie korzyści wynikających z zastosowania Chromebooków wraz z platformą XenApp, Citrix wspólnie z Google przeprowadzi serię webinarów, z którego pierwszy odbędzie się już 22 kwietnia br. a kolejny 13 maja. Citrix oraz Google przeprowadzą również serię spotkań dla klientów końcowych, z którego pierwsze, wraz ze wspólnym partnerem firmą MTM Technologies, odbędzie się 23 kwietnia w siedzibie Google w Nowym Jorku.
Citrix i Google pracują wspólnie od momentu ogłoszenia pierwszej informacji na temat dostarczania aplikacji biznesowych na Chromebooki. Od pierwszego dnia dostępności Citrix Receiver, Citrix tworzył sieć weryfikowanych partnerów OEM Citrix Ready, w tym takich firm, jak: HP, Dell, Acer, Samsung czy Toshiba, by zapewnić klientom możliwość korzystania z najnowszych Chromebooków z zaufaniem, które mają
do rozwiązań XenApp i XenDesktop.autor: Robert Kamiński