Nowe Technologie

Izzy Drive - kompletne rozwiązanie dla kierowców

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 17:43
Izzy Drive to aplikacja na urządzenia z systemem Android oraz portal www umożliwiający dla aut firmowych łatwe generowanie „kilometrówki”.

Tak kompleksowej aplikacji dla użytkowników zainteresowanych parametrami własnych pojazdów jeszcze nie było. Aplikacja komunikuje się z komputerem samochodu poprzez Bluetooth za pośrednictwem modułu OBD2 z większością samochodów wyprodukowanych po 2001 roku - z silnikami benzynowymi oraz wyprodukowanych po 2002 roku - z silnikami diesla.

Izzy Drive nie tylko pokazuje rzeczywistą prędkość, którą  zegary na desce rozdzielczej często przekłamują, ale także obroty, oraz chwilowe i średnie spalanie. Aplikacja pokazuje również parametry, które nie są eksponowane na desce rozdzielczej samochodu np. obciążenie silnika czy położenie przepustnicy.

Aplikacja ostrzega przed fotoradarami i kamerami na skrzyżowaniach (tzw. red light camera) w całej Europie. Umożliwia zgłaszanie zdarzeń drogowych takich jak fotoradary, kamery na skrzyżowaniach, wypadki, kontrole policji, korki czy złe warunki atmosferyczne – wystarczy dotknąć przycisk, a informacja chwilę później będzie dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji.

/

 

 

To jednak nie koniec możliwości Izzy Drive. Cała rzesza użytkowników doceni funkcje lokalizacji zaparkowanego samochodu. Użytkownicy aut firmowych docenią przede wszystkim automatyczne generowanie "kilometrówki", czyli przebiegu pojazdu wykorzystywanego w celach służbowych. Funkcjonalność nie do przecenienia!

Wideorejestrator umożliwia nagrywanie filmu w pętli nie zajmując przy tym całej dostępnej pamięci telefonu plikami wideo. Czas nagrania ustalany jest w ramach konfiguracji – domyślnie są to 3 minuty. Ciekawą funkcja są filmy alarmowe. W dowolnym momencie ostatnie 10 sekund filmu można wysłać na serwer gdzie jest dostępny w ramach usługi Izzy Drive WWW.

Izzy Drive WWW pozwala analizować styl jazdy na mapie i wykresach. Łatwo można poznać np. koszt paliwa za wybrany okres. Właściciele samochodów firmowych docenią możliwość łatwego generowania tzw. kilometrówek. Wystarczy korzystać z bezpłatnej aplikacji Izzy Drive w połączeniu z Izzy Drive WWW.

Aplikacja dostępna jest w wersji bezpłatnej i pełnej współpracującej z modułem OBD2. Dodatkowo użytkownicy mogą odpłatnie korzystać z portalu online i przechowywać na nim filmy oraz przejechane trasy i dane pojazdu.

Aplikacja dostępna jest w Google Play . W wersji bezpłatnej pozwala na korzystanie z podstawowych funkcjonalności np. wideorejestratora, ostrzegania przed fotoradarami oraz kamerami na skrzyżowaniach w całej Europie, a także zgłaszania zdarzeń drogowych.

Korzystanie z aplikacja Izzy Drive w pełnej wersji pociąga za sobą konieczność zakupu modułu OBD2. W połączeniu z Izzy Drive WWW daje możliwość szczegółowej analizy tras i kosztów oraz dostęp do zapisanych na serwerze filmów.

Aplikacja jest dostępna w cenie detalicznej 19 zł dodatkowo należy dokupić moduł OBD2 w cenie 79 zł http://www.izzydrive.eu/shop/, zaś roczna płata za korzystanie z Izzy Drive WWW wynosi 49 zł.

---------------------------------------------------------------------------------  informacja o firmie

WebAndMobile Sp. z o.o. jest startupem tworzącym nowatorskie rozwiązania w zakresie aplikacji internetowych i mobilnych.W swoich produktach skupia się na ich innowacyjności, użyteczności i niezawodności. Stara się otwierać nowe obszary wykorzystania urządzeń mobilnych i internetu.autor: Robert Kamiński