Do trzech razy sztuka - sylwetka Sylwii Bogackiej

Polskie Radio
Piotr Grabka 28.07.2012
Kwalifikacje zawodów strzeleckich w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m
Kwalifikacje zawodów strzeleckich w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m, foto: PAP/EPA/GEOFF CADDICK

Już pierwszego dnia olimpijskiej rywalizacji zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 metrów. Zaprocentowało doświadczenie zdobyte na dwóch poprzednich igrzyskach.

Sylwia Bogacka (ur. 3.10.1981 r.) jest zawodniczką klubu ZKS Gwardia Zielona Góra. Sportową pasję - jako żołnierz Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego - doskonale łączy z życiem zawodowym.

Strzelectwo trenuje od 18 lat. Jej szkoleniowcem klubowym jest Ryszard Taysner, a w kadrze Andrzej Kijowski.
- Towarzyszyłam ojcu, który załatwiał pozwolenie na broń. Zobaczyłam wówczas przy okazji jak strzela jakaś drobna zawodniczka i pomyślałam: skoro może taka mała jak ja (162 cm), to warto spróbować. No i spróbowałam, a tą drobną okazała się Renata Mauer, późniejsza mistrzyni olimpijska. Dlatego do dziś jestem wdzięczna moim rodzicom - Zbigniewowi i Grażynie, że mogę w tej dyscyplinie realizować swoje marzenia - wspominała początki kariery.

Przeczytaj jak Sylwia Bogacka zostawała wicemistrzynią olimpijską >>>

Igrzyska w Londynie są już trzecimi w jej karierze. W 2004 roku w Atenach odpadła w eliminacjach, a cztery lata temu w Pekinie była ósma. Jej największym dotąd sukcesem pozostawał srebrny medal mistrzostw świata w 2006 roku.

W finale olimpijskiej rywalizacji w Londynie Sylwia Bogacka prowadziła do siódmej z dziewięciu serii. Później spadła na trzecią pozycję, ale po ostatnim strzale awansowała na drugie miejsce.

Strzelanie z karabinu pneumatycznego na 10 metrów było pierwszą konkurencją XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich, w której rozdane zostały medale.

Zobacz galerię z ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie>>>

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

pg, PAP

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!