Polskie Radio
Section05
Zielona Góra

#LABORATORIUM PIOSENKI. Iza Połońska: to będą interpretacje hitów Jacka Cygana

Już w maju czeka nas finał #LABORATORIUM PIOSENKI w Filharmonii Zielonogórskiej. - Może wystąpić tam naprawdę każdy, kto marzy o tym, by zaśpiewać. Niezawodowcy także świetnie śpiewają, wiemy o tym z historii piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Iza Połońska. Kto najpiękniej wykona hity Jacka Cygana?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Jacek Cygan Teatr Rampa Iza Połońska laboratorium piosenki Zielona Góra Filharmonia Zielonogórska Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Bachanalia Fantastyczne – zielonogórskie spotkanie dla wielbicieli fantastyki i nie tylko

Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki Bachanalia Fantastyczne to jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce: w tym roku odbędzie się już 37. edycja. W programie są przewidziane spotkania z autorami, blok naukowy, gamesroom, muzyka i wiele innych atrakcji. Organizatorzy gwarantują, że jak zwykle będzie fantastycznie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA komiks FILM fantastyka science-fiction Zielona Góra Justyna Grabarz Trójka

"Dotrzymujemy obietnic". Minister Moskwa o dofinansowaniu na likwidację składowiska odpadów w Przylepie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje kwotą 43 mln zł likwidację składowiska odpadów w Przylepie (woj. lubuskie). - Dotrzymujemy obietnic. Podpisujemy umowę między NFOŚiGW, a miastem Zielona Góra na dalsze działania zmierzające do utylizacji odpadów oraz do rekultywacji i rewitalizacji terenów po pożarze - powiedziała szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa Zielona Góra pożar odpady

Wykolejenie pociągu w Zgierzu. Na trasie funkcjonuje komunikacja zastępcza

W Zgierzu wykoleił się pociąg, którym podróżowało 126 osób. Przyczyna nie jest na razie znana. Nie ma informacji o poszkodowanych. Pasażerowie, którzy wydostali się z pociągu, dostali transport zastępczy. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy pomogli wydostać się pasażerom z wagonów. Przyczynę wykolejenia ma zbadać specjalnie powołana komisja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Zielona Góra Platforma Obywatelska pożar środowisko straż pożarna lubuskie regiony

Nielegalne składowiska odpadów. Woś: jest problem z niemieckimi śmieciami, które rząd PO pozwolił wwieźć do Polski

- Przez 8 lat uporządkowaliśmy sytuację po rządach PO; zmieniliśmy przepisy. Ale wciąż jest problem z niemieckimi śmieciami, które rząd Tuska pozwolił wwieźć do Polski - mówił w "Śniadaniu w Trójce" wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. W dyskusji w Programie 3 Polskiego Radia o problemie nielegalnych składowisk odpadów wzięli udział także Krzysztof Gawkowski, Władysław Teofil Bartoszewski, Radosław Fogiel, Grzegorz Schetyna i Paweł Sałek.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Władysław Teofil Bartoszewski Michał Woś Grzegorz Schetyna Paweł Sałek Zielona Góra odpady gospodarka odpadami śmieci środowisko ochrona środowiska

"Za te odpady odpowiedzialny był samorząd". Informacja ministerstwa klimatu po pożarze w Przylepie

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba stwierdził, że zgodnie z obecnym stanem prawnym i orzeczeniami sądów administracyjnych za sprzątnięcie śmieci, które zalegały na składowisku w Przylepie pod Zieloną Górą, gdzie w minionym tygodniu doszło do groźnego pożaru, odpowiadał samorząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba regiony lubuskie Zielona Góra

WIOŚ w Zielonej Górze potwierdził przedostanie się wód pogaśnicznych do rzeki Gęśnik

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze potwierdził przedostanie się wód pogaśnicznych po pożarze hali z odpadami niebezpiecznymi w Przylepie do rzeki Gęśnik. Potwierdzenie uzyskano dzięki próbce pobranej przedwczoraj w punkcie za zbiornikami wodnymi w Przylepie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zielona Góra pożar straż pożarna służby i bezpieczeństwo odpady ochrona środowiska środowisko

"Nigdy nie było zagrożenia życia i zdrowia". Mariusz Kamiński o pożarze hali pod Zieloną Górą

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapewnił w poniedziałek, że "nigdy - ani przez moment - nie było zagrożone życie i zdrowie mieszkańców w kontekście ewakuacji podczas pożaru hali z substancjami niebezpiecznymi pod Zieloną Górą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zielona Góra pożar straż pożarna odpady Mariusz Kamiński MSWiA służby i bezpieczeństwo