Czas przełamać niemoc. Zawrotniak i Socha na start

IAR
Piotr Grabka 31.07.2012
Radosław Zawrotniak
Radosław Zawrotniak, foto: PAP/EPA/PETER HUDEC

Polscy szermierze na razie nie błyszczą na igrzyskach w Londynie - na sześć walk wygrali tylko jedną. Radosław Zawrotniak i Aleksandra Socha będą w środę starali się poprawić tę statystykę.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Radosław Zawrotniak, wicemistrz olimpijski w drużynie, wystartuje w konkurencji szpadzistów. Jego przeciwnikiem w 1/16 finału będzie reprezentant Senegalu - Alexandre Bouzaid. – To zawodnik troszeczkę niższy ode mnie, ale szybki. Dysponuje trochę inną techniką niż ja i posługuje się bronią "belgijską", czyli taką jak ja. Bardzo lubi trafiać w stopę i będę starał się tego unikać – mówi reprezentant Polski.

W szabli kobiet o wystąpi Aleksandra Socha dla której są to już trzecie kolejne igrzyska. W 1/16 finału rywalką Polki będzie Kanadyjka Sandra Sassine. – Wszyscy mówią, że do trzech razy sztuka, ale zobaczymy. Nie chcę nakładać na siebie zbyt dużej presji – podkreśla.

Radosław Zawrotniak olimpijską rywalizację rozpocznie o 11, a Aleksandra Socha – o 14.50.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

pg, Czwórka

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!