Polskie Radio
Section05
Senegal

"Szansę na awans straciliśmy w meczu z Senegalem"

– Zespół, który podczas Euro 2016 poradził sobie całkiem nieźle, miał przez ostatnie dwa lata jeszcze się rozwinąć. Nastąpił jednak regres – powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Sak, komentator Eurosportu. Reprezentacja Polski po porażce z Kolumbią 0:3 (0:1) już po dwóch meczach żegna się z mistrzostwami w Rosji. Nawet zwycięstwo w czwartkowym spotkaniu z Japonią nie pozwoli podopiecznym Adama Nawałki awansować do 1/8 finału.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Robert Lewandowski Kolumbia Senegal

Ekspert: jeszcze nie przekreślajmy naszej reprezentacji

Biało-Czerwoni w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji przegrali z Senegalem 1:2 (0:1). To oznacza, że podopieczni Adama Nawałki wyczerpali już limit błędów i w kolejnych spotkaniach – z Kolumbią i Japonią – będą musieli zaprezentować się znacznie lepiej. – Nie przekreślajmy jeszcze naszej reprezentacji – apelował w Polskim Radiu 24 Michał Czechowicz z tygodnika "Piłka Nożna".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Rosja 2018 Robert Lewandowski Arkadiusz Milik Senegal Adam Nawałka

Jan Tomaszewski o meczu Polska - Senegal

Reprezentacja Polski przygotowuje się do pojedynku z Senegalem. Nasza kadra przyleciała w poniedziałek do Moskwy, gdzie rozegrane zostanie spotkanie. W zespole czuć już atmosferę oczekiwania na pierwszy gwizdek meczu z drużyną z Afryki. W Polskim Radiu 24 o swoich mundialowych prognozach mówił Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  Jan Tomaszewski mundial 2018 Piłka nożna Senegal reprezentacja Polski SPORT

Mundial w Jedynce - dzień szósty

Sprawozdawcy Polskiego Radia obecni są na wszystkich arenach mistrzostw. Dziś na antenie Jedynki wypowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia: Sylwia Urban, Andrzej Janisz, Robert Skrzyński i Maciej Jastrzębski; byli reprezentanci Maciej Żórawski i Maciej Szczęsny (ojciec obecnego bramkarza Wojciecha Szczęsnego). Trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka o meczu z Senegalem. Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak o meczu z Senegalem. Szef banku informacji polskiej kadry Hubert Małowiejski o zespole Senegalu.
Zobacz więcej na temat:  Rosja 2018 Piłka nożna mundial 2018 Adam Nawałka Senegal

MŚ Rosja 2018. Zagramy z Kolumbią, Senegalem i Japonią

Polska w grupie H przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji zmierzy się z Kolumbią, Senegalem i Japonią. – Nie jest źle, mogło być zdecydowanie gorzej. Nie lekceważyłbym jednak żadnego rywala – komentował w Polskim Radiu 24 Henryk Urbaś, dziennikarz sportowy Polskiego Radia. Na naszej antenie również rozmowa z Tomaszem Kłosem, byłym reprezentantem Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Tomaszewski Kolumbia Japonia Senegal Henryk Urbaś

Senegal – kraj, który potrzebuje pomocy

Senegal to kraj, który może cieszyć się nie tylko piękną muzyką, ale też stabilną sceną polityczną, brakiem wojen czy głodu, a mimo to stale potrzebuje pomocy rozwojowej. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzał to Dariusz Rosiak, który odwiedził wioskę 150 km od Dakaru, gdzie na środku sawanny polskie stowarzyszenie Navegadores buduje toalety.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Rosiak Senegal pomoc Afryka Trójka Austria katalonia Iran Donald Trump Adrian Bąk Agata Kasprolewicz

Afera policka. "Kupiono kopalnie, które nie istnieją"

Bez aresztu dla dziesięciu zatrzymanych ws. "afery polickiej". Sąd Rejonowy w Szczecinie nie przychylił się do wniosków prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec osób z byłego kierownictwa i spółek zależnych Zakładów Chemicznych w Policach. W Gorącym Temacie komentarz Piotra Nisztora, dziennikarza śledczego Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Police prokuratura przestępczość gospodarcza Senegal