Polskie Radio
Section05
Senegal

"Szansę na awans straciliśmy w meczu z Senegalem"

– Zespół, który podczas Euro 2016 poradził sobie całkiem nieźle, miał przez ostatnie dwa lata jeszcze się rozwinąć. Nastąpił jednak regres – powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Sak, komentator Eurosportu. Reprezentacja Polski po porażce z Kolumbią 0:3 (0:1) już po dwóch meczach żegna się z mistrzostwami w Rosji. Nawet zwycięstwo w czwartkowym spotkaniu z Japonią nie pozwoli podopiecznym Adama Nawałki awansować do 1/8 finału.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Robert Lewandowski Kolumbia Senegal

Ekspert: jeszcze nie przekreślajmy naszej reprezentacji

Biało-Czerwoni w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji przegrali z Senegalem 1:2 (0:1). To oznacza, że podopieczni Adama Nawałki wyczerpali już limit błędów i w kolejnych spotkaniach – z Kolumbią i Japonią – będą musieli zaprezentować się znacznie lepiej. – Nie przekreślajmy jeszcze naszej reprezentacji – apelował w Polskim Radiu 24 Michał Czechowicz z tygodnika "Piłka Nożna".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Rosja 2018 Robert Lewandowski Arkadiusz Milik Senegal Adam Nawałka

Jan Tomaszewski o meczu Polska - Senegal

Reprezentacja Polski przygotowuje się do pojedynku z Senegalem. Nasza kadra przyleciała w poniedziałek do Moskwy, gdzie rozegrane zostanie spotkanie. W zespole czuć już atmosferę oczekiwania na pierwszy gwizdek meczu z drużyną z Afryki. W Polskim Radiu 24 o swoich mundialowych prognozach mówił Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  Jan Tomaszewski mundial 2018 Piłka nożna Senegal reprezentacja Polski SPORT

Mundial w Jedynce - dzień szósty

Sprawozdawcy Polskiego Radia obecni są na wszystkich arenach mistrzostw. Dziś na antenie Jedynki wypowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia: Sylwia Urban, Andrzej Janisz, Robert Skrzyński i Maciej Jastrzębski; byli reprezentanci Maciej Żórawski i Maciej Szczęsny (ojciec obecnego bramkarza Wojciecha Szczęsnego). Trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka o meczu z Senegalem. Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak o meczu z Senegalem. Szef banku informacji polskiej kadry Hubert Małowiejski o zespole Senegalu.
Zobacz więcej na temat:  Rosja 2018 Piłka nożna mundial 2018 Adam Nawałka Senegal