Afera "koszulkowa". Kuriozalny błąd mistrza Polski

PAP
Artur Jaryczewski 09.08.2012
Wang Zeng Yi
Wang Zeng Yi , foto: PAP/EPA/Bartłomiej Zborowski

- Pomyliłem koszulki przy pakowaniu, dlatego w pierwszym meczu igrzysk zagrałem w niewłaściwej - przyznał Wang Zeng Yi.

Polski Związek Tenisa Stołowego zapowiedział postępowanie wyjaśniające wobec zawodnika i trenera Tomasza Krzeszewskiego. Z informacji uzyskanych przez PAP chodzi o spotkanie z Brazylijczykiem Hugo Hoyamą, do którego doszło 28 lipca w hali ExCeL. Reprezentant Polski wygrał 4:3 w setach, ale w mocno kontrowersyjnym stroju.

- Wang wystąpił w koszulce niezgodnej z wymogami MKOl i ITTF (międzynarodowej federacji). Logotypy zostały przez sędziów pooklejane taśmą, ale wizerunkowo wyglądało to fatalnie. Odpowiedni sprzęt miał przez nas zabezpieczony - poinformowano w biurze związku.

29-letni Wang, indywidualny i drużynowy mistrz Polski, przyznał, że błąd popełnił przy... pakowaniu na olimpiadę. - Koszulki w kolorze czerwonym przeznaczone na igrzyska były łudząco podobne do tych z tegorocznych mistrzostw świata drużyn w Dortmundzie. Włożyłem je wszystkie do torby i zabrałem do Londynu. Podczas losowania przed spotkaniem z Hoyamą okazało się, że będę musiał włożyć czerwony strój. I w wyniku mojej nieuwagi ubrałem się w tę niewłaściwą. Przepraszam za pomyłkę - wyjaśnił Wang.

Przypadek "Wandżiego" nie był odosobniony w polskiej ekipie w IO 2012. Agnieszka Radwańska w przegranym meczu z Niemką Julią Georges nie miała na stroju ani orzełka ani polskiej flagi. Jedynie z tyłu widniał napis "Poland".

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

PAP/ aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!