Piękny gest Klepackiej. Medal pomoże chorej dziewczynce

IAR
Martin Ruszkiewicz 10.08.2012
Brązowa medalistka w żeglarskiej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka z synem (L) i najwierniejszym kibicem Zuzią (P) podczas powitania na lotnisku Okęcie
Brązowa medalistka w żeglarskiej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka z synem (L) i najwierniejszym kibicem Zuzią (P) podczas powitania na lotnisku Okęcie, foto: PAP/Rafał Guz

Zofia Noceti-Klepacka, brązowa medalistka w windsurfingowej klasie RS-X, po powrocie do kraju potwierdziła, że zbyt długo nie będzie się cieszyć swoim medalem.


Już przed igrzyskami w Londynie Polka obiecała, że jeśli zdobędzie medal, zostanie on zlicytowany, a pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przekazane Zuzi, która cierpi na mukowiscydozę. Dziewczynka wymaga stałej opieki. Nasza olimpijska nosi jej zdjęcie przy sobie.

Przeczytaj wzruszającą rozmowę Tomasza Zimocha z Zuzią i jej mamą>>>

"Obiecuję ci, że zdobędę ten medal dla ciebie. Jak już go będziemy mieć, to go sprzedamy i kupimy duży zamek pompowany do skakania. Ze zjeżdżalnią. I będziemy każdą jesień spędzać w ciepłych krajach. Tak, żebyś już więcej nie chorowała. Zuzia, rozwalę te igrzyska ta dla ciebie!" to przyżeczenie zawodniczki na jednym z portali społecznościowych.

- Zuzia jest moją sąsiadką, znam ją od urodzenia. Widziałam jakie miała problemy, ile razy była w szpitalu, ile czasu spędzała tam jej mama. Każdy modlił się o to by Zuzia przeżyła. Teraz może po niej tego nie widać, ale mukowiscydoza to śmiertelna choroba i powiedziałam przed igrzyskami, że jadę do Londynu po medal dla niej - wyjaśniła żeglarka.

- Chcemy go zlicytować i przeznaczyć pieniądze na leczenie Zuzi - zaznaczyła Klepacka.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

IAR, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!