X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
pieniądze

Mennica Polska. Tradycja połączona z nowoczesnością

To jedna z najstarszych polskich firm - Mennica Polska. Stosowana tu technologia to światowa czołówka. Akurat trafiliśmy na produkcję grosików- wyjedzie ich stąd dzisiaj ok. 6-ciu milionów. Po zapakowaniu w saszetki, worki i skrzynie trafiają do skarbca. Ale, jak mówi mówi Siemowit Kalukiewicz, dyrektor produkcyjno-operacyjny w Mennicy, polska waluta to nie jedyna specjalność zakładu.
Zobacz więcej na temat:  sto lat przemian Marcin Jagiełowicz pieniądze

Czarzasty: wszyscy wiedzieli o tym co się działo w Warszawie

- Bez względu na to, kto w jakiej partii jest, to sytuacja jest taka - wiele świństw, złodziejstw i na końcu morderstwo działo się w Warszawie. Nie wierzę w to, że nikt o tym nie wiedział. Wszyscy o tym wiedzieli. To była tzw. tajemnica poliszynela. W tej sprawie odpowiedzialnych trzeba znaleźć i trzeba ukarać - mówił odnosząc się do tzw. "dzikiej reprywatyzacji" Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze POLSKA PiS PO Katarzyna Gójska wojsko USA reprywatyzacja SLD Włodzimierz Czarzasty