Polskie Radio
Section05
mukowiscydoza

TYLKO U NAS "Wiemy, jakie są potrzeby w danym szpitalu". Prof. Maruszewski o zakupach sprzętu przez WOŚP

- Kiedy przystępujemy do zakupu, czyli do konkursu ofert WOŚP, to mamy dokument podpisany przez dyrektora każdego szpitala, do którego ma trafić sprzęt, zobowiązujący się do jego pełnego wykorzystania i utrzymania i poniesienia kosztów również takich choćby jak koszty amortyzacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg dziecięcy, współzałożyciel WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19

TYLKO U NAS WOŚP wspiera leczenie płuc. Wiceminister zdrowia: jest w co inwestować

- Odziały pulmonologiczne, poradnie, wszyscy zajmujący się leczeniem chorób płuc byli przez ostatnie lata bardzo obciążeni. Trzeba pomóc, zainwestować w sprzęt diagnostyczny, służący wykrywaniu także wczesnych stadiów chorób - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19

PR24 Finał WOŚP 2024 w trosce o płuca po pandemii. Dr Sutkowski: potrzeby są przeogromne

- Statystyki są tu dramatyczne. Ślady zmian w płucach, także groźnych ma 34 proc. pacjentów po trzech miesiącach po zachorowaniu, po dwóch miesiącach nawet 54 proc., to ogromny odsetek. Jest o co walczyć, żeby jak najlepiej były wyposażone oddziały pulmonologiczne - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, Uczelnia Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19 Michał Sutkowski

PR24 WOŚP 2024. Dr Libura: za szybko zapomnieliśmy o osobach, które przeszły COVID-19

- Oprócz samej zbiórki olbrzymie znaczenie ma to, że dzięki akcji WOŚP wraca temat powikłań po chorobach zakaźnych, w tym oczywiście po COVID-19, który został trochę zepchnięty po pandemii. Społeczeństwo zaczęło o tym zapominać, ale wielu pacjentów, którzy przeszli COVID-19, odczuwa długoterminowe skutki tej choroby - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Maria Libura (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc Krzysztof Grzybowski WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19

32. finał WOŚP. Jerzy Owsiak dla Polskiego Radia: gramy również dla chorych na mukowiscydozę

Już za trzy dni 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla dzieci i dorosłych z problemami płuc po pandemii COVID-19. Mottem finału jest hasło "Tu wszystko gra OK". - Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą - powiedział IAR szef Fundacji Jerzy Owsiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOŚP WOŚP 2024 Jerzy Owsiak zdrowie choroby choroba społeczeństwo dobroczynność pomoc