Julia Michalska: nie kończę kariery

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 10.08.2012
Julia Michalska
Julia Michalska , foto: PAP/Adam Ciereszko

Brązowa medalistka igrzysk w Londynie wioślarka Julia Michalska nie ma zamiaru kończyć kariery, ale jak sama mówi "już teraz nic nie musi".

Polka chciałaby wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, ale zanim to nastąpi pragnie zaangażować się w promowanie wioślarstwa.

- Przez te lata zrobiłam swoje dla tej dyscypliny i mam prawo decydować, co robić dalej. Naprawdę ja już nic nie muszę - podkreśliła w rozmowie z "Głosem Wielkopolski" zawodniczka Trytona Poznań.

- Chciałabym wykorzystać ostatni sukces, bo klub potrzebuje wsparcia. Spróbuję poszukać ludzi, którzy pomogą Trytonowi. Marzy nam się na przykład zbudowanie nad Wartą mariny, która zachęciłaby ludzi do uprawiania wioślarskiej turystyki - ujawniła plany na najbliższe miesiące medalistka mistrzyni świata z 2009 roku.

- Przed laty pokochałam wioślarstwo i mam z tego pełną satysfakcję. Po wyścigu finałowym mam świadomość, że dałam z siebie wszystko. Nie potrzebuję splendoru ani popularności dla siebie. Chętnie porozmawiam z każdym, kto pomoże mi w popularyzacji wioślarstwa. To jest dla mnie bardzo ważne - zakończyła Michalska.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

"Głos Wielkopolski"/mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!