Polskie Radio
Section05
wioślarstwo

Kolejny medal w Belgradzie. Popis Polaków

Polacy zdobyli brązowy medal wioślarskich mistrzostw świata w Belgradzie w rywalizacji czwórek podwójnych. Biało-Czerwoni, którzy w stolicy Serbii startowali w składzie: Mateusz Biskup, Fabian Barański, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski - w finale musieli uznać wyższość Holendrów i Włochów. Wcześniej zapewnili sobie kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT wioślarstwo inne dyscypliny Paryż 2024

ART. SPONSOROWANY Enea dołącza do Rodziny Olimpijskiej

Firma staje się sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Za pośrednictwem PKOI spółka będzie wspierać pięć Polskich Związków Sportowych. Enea będzie towarzyszyć w drodze po sukcesy na zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej polskim zawodnikom triathlonu, wioślarstwa, tenisa stołowego, rugby oraz cheerleadingu. Wspólne działania rozpoczną się w najważniejszym dla zawodników i trenerów roku olimpijskim - 2024.
Zobacz więcej na temat:  Enea PKOl olimpiada SPORT GOSPODARKA triathlon wioślarstwo Tenis stołowy rugby

"Trzeba to uznać za sukces trenera i zawodnika". Wacław Skarul o 9. miejscu Maksymiliana Kowalczyka

- Myślę, że w pierwszym przejeździe sędziowie go trochę zbyt surowo potraktowali - powiedział w Polskim Radiu 24 Wacław Skarul z Polskiego Związku Kolarskiego. Odniósł się tym samym do występu Maksymiliana Kowalczyka w finale kolarstwa BMX na mistrzostwach Europy.
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo mistrzostwa europy SPORT Polskie Radio 24 ME Monachium 2022 kolarstwo BMX wioślarstwo

"Płyniemy razem" - reportaż Hanny Tracz

Agnieszka Kobus-Zawojska polska wioślarka zdobywczyni srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego w czwórce podwójnej kobiet. Mistrzyni świata i Europy w tejże dyscyplinie. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa. W świetle wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą, pomogła swojej rywalce z Ukrainy Olenie Buryak. Olena jest rekordzistką świata na ergometrze wioślarskim i mistrzynią Europy w czwórce podwójnej kobiet.
Zobacz więcej na temat:  reportaż wioślarstwo Ukraina

Historia sportowej przyjaźni polsko-ukraińskiej [POSŁUCHAJ]

Agnieszka Kobus-Zawojska to polska wioślarka, zdobywczyni srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego w czwórce podwójnej kobiet, mistrzyni świata i Europy w tej dyscyplinie. Gdy za naszą wschodnią granicą wybuchła wojna, pomogła swojej rywalce z Ukrainy, Olenie Buryak – rekordzistce świata na ergometrze wioślarskim i mistrzyni Europy w czwórce podwójnej kobiet. Parę tygodni temu były sobie prawie obce, dziś nazywają się już przyjaciółkami.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ukraina Ukraina igrzyska olimpijskie wioślarstwo reportaż wojna na Ukrainie uchodźcy Trójka