Polskie Radio
Section05
Poznań

Nowoczesna przed wyborami samorządowymi. Kto wystartuje?

– Ważne, żeby w wyborach samorządowych Nowoczesna miała także własnych kandydatów, nie tylko kandydatów popieranych w ramach koalicji zawartej z Platformą Obywatelską – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Rabiej Nowoczesna wybory samorządowe Joanna Schmidt Poznań Joanna Scheuring-Wielgus Toruń Ryszard Petru Wrocław Warszawa Platforma Obywatelska

Wybuch w Poznaniu. Dziś wyniki badań podejrzanego

W środę po południu, kiedy będą znane już wyniki m.in. toksykologiczne Tomasza J., lekarze będą w stanie podjąć decyzję o wyrażeniu zgody na przesłuchanie pacjenta przez prokuraturę - poinformował rzecznik poznańskiego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia Stanisław Rusek. Mężczyzna może odpowiadać za wybuch w kamienicy w Poznaniu, w którym zginęło 5 osób, a ponad 20 zostało rannych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Poznań wybuch gazu

Wybuch w Poznaniu to próba zatarcia śladów morderstwa?

Zebrane dotąd dowody wskazują na to, że jedna z osób, której ciało znaleziono w gruzach kamienicy w Poznaniu, mogła zostać zamordowana, a katastrofa mogła być efektem próby zacierania śladów - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Poznańska prokuratura nie potwierdza tych doniesień i informuje, że na miejscu nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Poznań wybuch gazu wielkopolskie

Finisaż wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”

Ponad 98 tysięcy osób obejrzało do tej pory wystawę „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" w poznańskim CK Zamek. Otwarta pod koniec września ekspozycja została uznana za jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń kulturalnych minionego roku. Czy słusznie? To ostatni moment, żeby to sprawdzić-  wystawa potrwa do najbliższej niedzieli, 21 stycznia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 malarstwo Poznań