Polskie Radio
Section05
Poznań

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce. Uroczystości w cieniu pandemii

W całej Polsce odbyły się w środę obchody Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku miały wyjątkowy przebieg ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19. Odzyskanie niepodległości upamiętniono m.in. w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku, tylko że w ograniczonej formie.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 2020 Marsz Niepodległości Andrzej Duda POLSKA Warszawa Poznań Kraków Gdańsk Wrocław

Rzecznik prasowy poznańskiej policji: osoba ranna na Fredry nie wymagała pomocy lekarskiej

- Mężczyzna ma się do nas zgłosić, wtedy też będziemy mieli precyzyjną informację o zdarzeniu [przed kościołem przy ul. Fredry]. Wczoraj osoba z urazem nie wymagała żadnej hospitalizacji, nie wymagała pomocy ani przewiezienia do szpitala. Na chwilę obecną policja nie wie, jaki to uraz - powiedział w Polskim Radiu 24 podkom. Piotr Garstka z zespołu prasowego KWP w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Poznań wielkopolskie policja protest służby i bezpieczeństwo manifestacje

Atak na obrońców kościoła w Poznaniu. Policja szuka świadków zdarzenia [WIDEO]

We wtorek wieczorem w Poznaniu zaatakowano osoby broniące kościoła przy ul. Fredry. - To była intencjonalna napaść, użyli gazu i metalowych pałek - mówi portalowi wPolityce.pl jeden z poszkodowanych. - Poszukujemy świadków, czekamy też na oficjalne zgłoszenie zajścia przez poszkodowanego - powiedział z kolei na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA protest Trybunał Konstytucyjny Poznań

Poznań: na terenie MTP powstanie tymczasowy szpital dla ponad 500 pacjentów

Tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich - przekazał w poniedziałek wieczorem prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. W czwartek, w czasie konferencji prasowej, prezydent Poznania ocenił, że budowa szpitala na MTP zajmie dwa do trzech tygodni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 infografika choroby zakaźne pandemia epidemia regiony wielkopolskie Poznań

"Była pokorna w świadomości potrzeby łaski". Ruszył proces beatyfikacji Wandy Błeńskiej, "matki trędowatych"

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Damian Bryl mówił podczas mszy świętej inaugurującej proces beatyfikacyjny doktor Wandy Błeńskiej, że "tylko dojrzała wiara prowadzi do przepełnionych miłością misji". Proces beatyfikacyjny lekarki i misjonarki, "matki trędowatych", doktor Wandy Błeńskiej rozpoczął się w Poznaniu, w Światowym Dniu Misyjnym. Lekarka ponad 40 lat ofiarnie leczyła trędowatych w Ugandzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie beatyfikacja Poznań Kościół katolicki chrześcijaństwo