Polskie Radio
Section05
Poznań

"Jedyne takie miejsce" z wizytą w Wielkopolskim Parku Narodowym [SŁUCHAJ TERAZ]

Wielkopolski Park Narodowy to 18 obszarów ochrony ścisłej, niepowtarzalny polodowcowy krajobraz, nazwany przez jego twórcę, prof. Adama Wodziczkę, "prawdziwym muzeum form polodowcowych i żywym muzeum przyrody". Na miejscu jest Patryk Bedliński. Zapraszamy na słuchania audycji "Jedyne takie miejsce".
Zobacz więcej na temat:  natura ekologia parki narodowe Patryk Bedliński Wielkopolski Park Narodowy Poznań

Niezwykłe odkrycie w Poznaniu. Odnaleziono księgi z prywatnych zbiorów braci Grimm

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odnaleziono, uznane wcześniej za zaginione, księgi braci Grimm. Autorki tego odkrycia - prof. Eliza Pieciul-Karmińska i Renata Wilgosiewicz-Skutecka - opowiedziały w audycji "Wybieram Dwójkę", jak dokonały tego znaleziska i co oznacza ono dla nich i całego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jakub Jamrozek bracia Grimm książki biblioteka Poznań Renata Wilgosiewicz-Skutecka Eliza Pieciul-Karmińska KULTURA

Po 26 latach znika Era Jazzu. – Chcę skończyć, kiedy jesteśmy na topie – mówi Dionizy Piątkowski

To był jeden z najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i w Europie. Przez ponad ćwierć wieku Era Jazzu prezentowała najważniejszych artystów z całego świata, ale też inspirowała miłośników jazzu i oferowała przeżycia i emocje na najwyższym poziomie. Festiwal ogłasza swój ostatni koncert, który odbędzie się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza już 14 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Jazz Poznań koncerty Jacek Butlewski Radosław Nałęcz Trójka

Zbliża się Next Fest Music Showcase & Conference. Co w programie festiwalu?

Już niedługo Poznań będzie rozbrzmiewał muzyką. Wielkimi krokami zbliża się Next Fest Music Showcase & Conference. - Na 16 scenach wystąpi blisko 27 zespołów, do tego przewidziano ponad sto koncertów klubowych - zapowiada Michał Wiraszko, organizator imprezy. - Panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące i warsztaty. Wszystko to sprawia, że Poznań stanie się tyglem łączącym muzykę i ludzi, debiutantów i gwiazdy, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Poznań MUZYKA Michał Daniluk