Znamy finałową parę turnieju siatkarzy!

Artur Jaryczewski 10.08.2012
Znamy finałową parę turnieju siatkarzy

Siatkarze Rosji i Brazylii zmierzą się w niedzielnym finale turnieju olimpijskiego w Londynie. Ekipa "Sbornej" pokonała w półfinale Bułgarów, zaś "Canarinhos" wygrali z Włochami.

Awansując do niedzielnego pojedynku, Rosjanie po raz czwarty z rzędu wywalczyli medal igrzysk olimpijskich. Ostatni raz w finale olimpijskiej rywalizacji wystąpili 12 lat temu w Sydney, gdzie w rozstrzygającym spotkaniu ulegli 0:3 Jugosławii. W Atenach i Pekinie wywalczyli brązowe medale.

Obie drużyny w drodze do półfinału pokonały reprezentację Polski. Bułgarzy zwyciężyli 3:1 w rywalizacji grupowej, zaś pewna wygrana 3:0 Rosjan zapewniła im awans do najlepszej czwórki turnieju.
Podopieczni Władimira Alekny, będący faworytami tego pojedynku, wygrali dwa pierwsze sety, choć inauguracyjną partię lepiej rozpoczęła drużyna prowadzona przez Najdena Najdenowa. Mecz mógł zakończyć się w trzech odsłonach, ale w końcówce na korzyść Bułgarów pomylił się sędzia. Równie zacięty, jak poprzedni, był czwarty set, tyle że zakończył się zwycięstwem Rosjan po ataku Michajłowa.
Po raz ostatni siatkarze "Sbornej" w finale olimpijskiej rywalizacji wystąpili 12 lat temu w Sydney, gdzie w rozstrzygającym spotkaniu ulegli 0:3 Jugosławii. W Atenach i Pekinie wywalczyli brązowe medale.

Z kolei Brazylijczycy w finale wystąpią po raz trzeci z rzędu. W Atenach (2004) wywalczyli złoto, pokonując Italię 3:1, zaś cztery lata temu w Pekinie ulegli 1:3 Amerykanom.

Niedzielny mecz będzie drugim spotkaniem tych drużyn podczas turnieju rozgrywanego w stolicy Wielkiej Brytanii. W fazie grupowej podopieczni Bernardo Rezende wygrali 3:0.