Polskie Radio
Section05
Rosja

„Ustawa 447 umożliwiająca zwrot mienia ofiarom Holokaustu leży w interesie Moskwy”

W Stanach Zjednoczonych ważą się losy tzw. Ustawy 447 dotyczącej zwrotu mienia ofiarom Holokaustu. Ustawa daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. O ustawie mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  USA Moskwa Rosja Żydzi Holokaust

"Tusk podjął grę z Putinem przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu"

– Z tych zeznań wynikło kilka rzeczy, m.in. nienawiść Donalda Tuska do Lecha Kaczyńskiego. Donald Tusk ciągle walczy z Lechem Kaczyńskim – powiedziała w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Joanna Lichocka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a także członkini Rady Mediów Narodowych, w Polskim Radiu 24 odniosła się m.in. do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość katastrofa smoleńska Donald Tusk Lech Kaczyński Tomasz Arabski Władimir Putin Rosja Katyń POLSKA

Media: Rosja przekaże armii syryjskiej zestawy rakietowe

- Rosja może w najbliższym czasie rozpocząć przekazywanie Syrii w ramach pomocy zestawów rakietowych S-300 Faworit, aby na ich podstawie utworzony został system syryjskiej obrony przeciwlotniczej – informuje rosyjski dziennik "Kommiersant”. Dzięki rosyjskiej pomocy reżim  Baszara el-Asada mógłby w krótkim czasie stworzyć system obrony przeciwlotniczej ochraniający Damaszek i bazy lotnicze w Syrii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wojna w Syrii Baszar al-Assad Rosja media