X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rosja

"Żółte kamizelki". Czym jest ruch, wokół którego narasta coraz więcej mitów?

Jak zaznaczył Piotr Kamiński, żółte kamizelki są ruchem bardzo podzielonym. – Jest ogromny podział w ich szeregach. Zbierają się tylko wtedy, kiedy trzeba wyjść na ulice, ale kiedy próbują się organizować, nic z tego nie wychodzi – ocenia.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Rosiak Trójka społeczeństwo Brexit USA Agata Kasprolewicz Beata Płomecka Andrzej Łodyński Piotr Kamiński Ośrodek Studiów Wschodnich OSW Serbia Rosja Władimir Putin Emmanuel Macron

TYLKO U NAS Paweł Kowal: zobaczymy, jak USA będą walczyć z Nord Streamem

- Po wielu deklaracjach, że projekt Nord Stream 2 nie ma nic wspólnego z niemieckim rządem, zadziałała zasada – uderz w stół, a nożyce się odezwą. List ambasadora USA o możliwych sankcjach dla zachodnich firm budujących NS2 wywołał reakcję szefa MSZ Niemiec – zauważył dr Paweł Kowal (ISP PAN) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Ukraina Rosja Nord Stream 2 Niemcy Paweł Kowal Unia Europejska

156. rocznica Powstania Styczniowego

Powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu, ogłoszone manifestem 22 stycznia 1863 roku było największym polskim zrywem narodowym. Swoim  zasięgiem objęło ziemie całego zaboru rosyjskiego, czyli Królestwo Polskie oraz tzw. ziemie utracone. O Powstaniu Styczniowym i obchodach 156. rocznicy jego wybuchu, mówili w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Odziemkowski, historyk oraz  Michał Cieślak z Muzeum Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Styczniowe Rosja historia Polski

Polska polityka wschodnia po 1989 r.

- Ekipa rządowa próbowała wówczas tworzyć nową politykę w oparciu o stare kadry i stary system. Zmiany nie nastąpiły natychmiast, to była ewolucja. Nawet, jeżeli pojawiały się nowe idee to wykonywali je dotychczas pracujący urzędnicy, którzy musieli się szybko dostosować – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kowal, autor książki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Rosja Serbia 1989 Krzysztof Skubiszewski Obywatelski Klub Parlamentarny ŚWIAT

Władimir Putin w Serbii. Ekspert: Rosja nie jest lojalna

– W Serbii Rosjanie cieszą się sympatią i mają tam wpływy. Państwo to traktowane jest przez Moskwę jako rosyjski przyczółek na Bałkanach – powiedział Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych. W czwartek wizytę w Belgradzie złożył Władimir Putin. O relacjach Serbii i Rosji w kontekście serbskich starań o wejście do Unii Europejskiej mówiliśmy w "Świecie w Powiększeniu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Rosja Serbia Bałkany Władimir Putin Unia Europejska Belgrad Moskwa

NASZ WYWIAD Sankcje na GRU. Ekspertka: służby Kremla poniosły porażkę

To znak, że państwa członkowskie w części spraw są zgodne wobec Rosji. Podobnie postrzegają zagrożenia z jej strony – powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Agnieszka Legucka (PISM i AkademiaVistula), komentując sankcje dla władz i oficerów GRU za atak chemiczny Kremla na terenie Wielkiej Brytanii. Ekspertka PISM ostrzegła przy tym, że działania hybrydowe Rosji wcale nie osłabły i udzieliła kilku porad, jak radzić sobie z rosyjską propagandą.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Rosja Unia Europejska sankcje NASZ WYWIAD Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Szef i wiceszef GRU objęci sankcjami UE za atak na Skripala

Unia Europejska nałożyła sankcje na agentów biorących udział w ataku na Siergieja Skripala - ale także na szefa i zastępcę służb wywiadu wojskowego Rosji, GRU – czytamy na stronach Rady UE. Po raz pierwszy zastosowano sankcje w ramach reżimu walki z użyciem i rozprzestrzenianiem broni chemicznej, który to mechanizm stworzono 15 października ub.r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Rosja Unia Europejska sankcje