Polskie Radio
Section05
Rosja

Do wrocławskich szpitali trafiło 14 ukraińskich żołnierzy. Pomoc otrzymają także ich bliscy

W nocy z piątku na sobotę na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu dotarł specjalny pociąg sanitarny z rannymi żołnierzami z Ukrainy. Zostali oni przetransportowani karetkami do trzech wrocławskich szpitali, w których otrzymają niezbędną pomoc - poinformował Dolnośląski Urząd Wojewódzki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Rosja wojna 2022 Wrocław szpital służba zdrowia wojsko

14. rocznica przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Jan Mosiński: wtedy też nie było przywódców krajów zachodnich

– Lech Kaczyński w Tbilisi mówił także, że w Gruzji wtedy powinni być przywódcy pozostałych państw UE. Nie było ich. Podobnie było w 2014 roku, kiedy Rosja napadła na Ukrainę – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi audycji "Śniadanie w Trójce" byli także Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Gosek z Solidarnej Polski oraz Przemysław Koperski z Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja wojna na Ukrainie Rosja wojsko Unia Europejska POLSKA polityka

Rosja przygotowuje aneksję kolejnych terytoriów Ukrainy. Biały Dom ostrzega

Stany Zjednoczone ostrzegają, że Rosja kontynuuje działania zmierzające do przejęcia kolejnych terytoriów Ukrainy. Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji powiedział, że USA nigdy nie uznają aneksji, a działania Moskwy spotkają się ze stanowczą odpowiedzią. Biały Dom ostrzega, że Rosja planuje fikcyjne referenda w najbliższych tygodniach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie USA

"Armia rabusiów i maruderów". Szef parlamentu Ukrainy: rosyjskie wojsko uległo degeneracji

- Armia rosyjska, niegdyś druga najsilniejsza na świecie, zdegenerowała się i przekształciła w armię rabusiów, maruderów, która kradnie z Ukrainy wszystko, co się da: ludzi, pszenicę i energię elektryczną - oświadczył przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Rusłan Stefanczuk w rozmowie z portalem RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie Niemcy

"Możemy zamknąć stację benzynową Putina". Wojciech Jakóbik o sankcjach wobec Rosji

- Nadwyżki gazu, których Gazprom nie jest w stanie uplasować na rynku europejskim, są wypuszczane w powietrze w postaci płonącej flary. To wielkie marnotrawstwo, które pokazuje, że Gazprom na zlecenie Kremla idzie na całość. Dosłownie spala dolary, żeby tylko zaszkodzić Europie. W połączeniu z efektem sankcji może się okazać, że ponad połowa budżetu Rosji zasilanego przez sprzedaż węglowodorów nagle zacznie się kurczyć - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 energetyka gaz Gazprom Rosja sankcje