X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rosja

Echa szczytu Trump-Putin. "To najważniejsze wydarzenie na świecie"

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział po spotkaniu z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, że USA będą konkurować z Rosją o rynek gazu w Europie. Na konferencji prasowej Trump ponowił swoją krytykę wobec projektu Nord Stream 2. Spotkanie było jednym z najpilniej obserwowanych spotkań polityków ostatnich miesięcy. Czy rozmowy przywódców tych dwóch światowych mocarstw mogą zmienić oblicze globalnej polityki? O tym m.in. w rozmowie z Arturem Wróblewskim z Uczelni Łazarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja USA Donald Trump Władimir Putin

"Rosja to nie przyjaciel". Kongresmeni krytykują prezydenta

Republikanie i Demokraci w Kongresie USA skrytykowali Donalda Trumpa za jego wypowiedzi w Helsinkach w sprawie ingerencji Moskwy w wybory prezydenckie. Prezydent musi uznać, że Rosja "nie jest naszym przyjacielem" - powiedział lider Republikanów w Kongresie Paul Ryan. Zwolennicy prezydenta przekonują jednak, że Trump ostrzej traktuje Rosję niż na przykład Barack Obama. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Władimir Putin USA Rosja ŚWIAT

Po spotkaniu Trump-Putin. "Bez wielkiego przełomu"

- Po tym spotkaniu zadowoleni mogą być obaj politycy. Bardziej jednak Władimir Putin niż Donald Trump - oceniła w Świecie w Powiększeniu dr hab. Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych spotkali się w poniedziałek w Helsinkach. Rozmawiali "w cztery oczy" przez ponad dwie godziny. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Władimir Putin Rosja USA Ameryka

Debata Dnia: Publicyści o spotkaniu Trump-Putin

- Władimir Putin może powiedzieć, że Rosja nadal będzie korzystać z tranzytu gazu przez Ukrainę. Ale też następnego dnia może zmienić zdanie - powiedział w Debacie Dnia prof. Antoni Kamiński z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji w Helsinkach Władimir Putin mówił: "zapewniłem prezydenta Trumpa, że Rosja jest gotowa utrzymać tranzyt gazu przez Ukrainę". W Polskim Radiu 24 również komentarz dra Dawida Piekarza, politologa z Instytutu Staszica. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Donald Trump USA Władimir Putin Europa

Spotkanie Trumpa z Putinem. Teraz część w poszerzonym składzie

Prezydent Rosji Władimir Putin przed spotkaniem mówił, że nadszedł czas na rozmowę z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem o stosunkach wzajemnych i o licznych, trudnych sprawach międzynarodowych. W Helsinkach rozpoczęła się druga część szczytu Trump-Putin - po spotkaniu w cztery oczy trwają rozmowy w poszerzonym składzie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Finlandia Rosja Stany Zjednoczone Donald Trump Władimir Putin

NASZ WYWIAD Obawa przed szczytem Putin-Trump. "Chce wycofania wojsk USA"

Prezydent Rosji Władimir Putin z pewnością będzie domagał się od prezydenta USA wycofania swoich wojsk z regionu – tak komentował szczyt prezydentów USA i Rosji prof. Zbigniew Kruszewski z Uniwersytetu El Paso w Teksasie, powstaniec warszawski, żołnierz Szarych Szeregów i AK, II dywizji gen. Stanisława Maczka i II Korpusu Polskiego we Włoszech w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja USA Donald Trump Władimir Putin

Putin-Trump. Ekspert: Europa może stać się kondominium amerykańsko-rosyjskim

Prezydent USA Donald Trump przybył do Helsinek, by spotkać się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Będzie to pierwszy szczyt amerykańsko-rosyjski od objęcia prezydentury przez Trumpa. Amerykanista dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas mówi portalowi PolskieRadio.pl o oczekiwaniach i możliwych efektach spotkania przywódców dwóch mocarstw.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja polityka polityka zagraniczna USA USA Helsinki TYLKO U NAS Donald Trump