Walczykiewicz nie "wpłynęła” na podium

Tomasz Owsiński 11.08.2012
Marta Walczykiewicz
Marta Walczykiewicz, foto: PAP/Adam Ciereszko

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła 5 miejsce w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Złotą medalistką została reprezentantka Nowej Zelandii, Lisa Carrington z czasem 44,638 sek.

Reprezentantka Polski straciła do zwyciężczyni 0,862 sek. Srebrny medal zdobyła Ukrainka Inna Osypienko-Radomska, brązowy - Węgierka Natasa Janics-Douchev.

Po wyścigu finałowym zapłakana polska kajakarka łamiącym się głosem powiedziała, że żal jej straconej szansy na olimpijski medal, tym bardziej, że do połowy dystansu była na pierwszym miejscu.
Trener Tomasz Kryk próbował do pewnego stopnia usprawiedliwiać swoją podopieczną trudnymi warunkami pogodowymi, ale też dodał, że polska kajakarka popełniła błąd na starcie.