Polskie Radio
Section05
kajakarstwo

Niepełnosprawny Michał i jego "Wyprawa dla przyszłości"

35-letni Mariusz Zimowit nie widzi, nie słyszy i nie mówi. Mimo to właśnie w towarzystwie ojca i jego znajomego rozpoczął kajakową wyprawę przez całą Polskę. To wszystko w ramach programu "Wyprawa dla przyszłości", którego pomysłodawcą jest właśnie pan Mariusz. Jego celem jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność kajakarstwo pomoc

TYLKO U NAS Koronawirus stoperdował IO. "Sport schodzi na dalszy plan"

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wspólnie z rządem Japonii podjęły decyzję o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. - Zdrowie jest ponad wszystkim i sport schodzi na dalszy plan. Rządy poszczególnych państw będą miały teraz większe problemy niż sport - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor Polskiego Związku Kajakowego Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie z Barcelony. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo Tokio 2020 igrzyska olimpijskie koronawirus opinie TYLKO U NAS

Kolejne medale polskich kajakarzy. Siedem krążków w Szeged

Polskie kajakarki Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły brązowy medal w olimpijskiej konkurencji K4 500 m podczas mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Piotr Mazur i Bartosz Grabowski wywalczyli natomiast srebro w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Łącznie biało-czerwoni zdobyli siedem krążków, z czego cztery w konkurencjach olimpijskich. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo