Australia proponuje Boltowi grę w krykieta

PAP
Marcin Nowak 13.08.2012
Usain Bolt
Usain Bolt, foto: Wikipedia/Brunel University

Trzykrotny złoty medalista olimpijski, jamajski sprinter Usain Bolt, otrzymał z Australii propozycję gry w krykieta. Jamajczykiem zainteresowany jest klub Melbourne Stars.

Bolt przed zajęciem się lekkoatletyką, jako junior grał w krykieta w jednym z zespołów na Jamajce.
- Jeżeli będę miał czas, jestem gotowy skorzystać z propozycji. Lubię krykiet, to właśnie w tej dyscyplinie były moje pierwsze kontakty ze sportem - powiedział Bolt w wywiadzie dla australijskiej telewizji.
Bolta do gry w Australii namawia jeden z czołowych graczy krykieta Shane Warne, który z Jamajczykiem kontaktował się jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie. Już wtedy medalista olimpijski zapowiadał, że po Londynie będzie szukał dla siebie nowych wyzwań sportowych.
Liga Twenty20 Big Bash ma rozpocząć rozgrywki 7 grudnia. To będzie najnowsza odmiana dyscypliny prowadzona w zmodernizowanej formule. W rozgrywkach mają uczestniczyć zespoły z ośmiu australijskich miast, mecze będą trwały krócej niż klasyczne - maksymalnie do trzech godzin. To już jest kolejna dyscyplina, którą interesuje się Bolt. W czasie igrzysk w wywiadzie dla dziennika "Daily Mail" powiedział, że jego marzeniem jest gra w piłkę nożną w drużynie Manchesteru United.

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!