Polskie Radio
Section05
Australia

Tłumy surferów na plaży, kolejki do fast foodów. Nowa Zelandia łagodzi ograniczenia

W pierwszych godzinach po poluzowaniu pierwszych restrykcji tłumy Nowozelandczyków ustawiły się w kolejkach po hamburgery i kawy na wynos - donosi Reuters. W poniedziałek premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła zwycięstwo nad wirusem, ale wiele ograniczeń nadal obowiązuje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Australia Nowa Zelandia Oceania koronawirus pandemia COVID-19 kwarantanna bezpieczeństwo plaża

Australia chce szukać winnych pandemii. Szef dyplomacji UE: nie czas na to

- Pandemię pokonamy tylko dzięki globalnym wysiłkom i współpracy, a współpracy tej nie można narażać, obwiniając jednego lub drugiego o jej pochodzenie - oświadczył na konferencji prasowej w Brukseli szef unijnej dyplomacji Josep Borrell w reakcji na prośbę Australii o poparcie dla dochodzenia w sprawie przyczyn wybuchu pandemii.
Zobacz więcej na temat:  Australia Unia Europejska koronawirus Chiny ŚWIAT Europa

Włochy: spadek liczby zmarłych i zakażeń w ciągu ostatniej doby. COVID-19 na świecie

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarły 482 osoby zakażone koronawirusem, czyli o 93 mniej niż poprzedniego dnia. Minimalnie w stosunku do ubiegłej doby spadła liczba nowych przypadków. Stwierdzono ich blisko trzy i pół tysiąca. Na bieżąco śledzimy wszystkie informacje związane z pandemią COVID-19 na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka Australia koronawirus pandemia COVID-19 kwarantanna choroby zakaźne

RELACJA Ponad 10 tysięcy ofiar koronawirusa i przeszło 350 tysięcy zakażonych w USA. Pandemia na świecie

Liczba stwierdzonych infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła już 350 tysięcy. Ponad 10 tysięcy Amerykanów zmarło z powodu COVID-19, z czego prawie połowa w stanie Nowy Jork. Rośnie też liczba zgonów w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, we Francji, we Włoszech. Tak relacjonowaliśmy poniedziałkowe (06.04) wydarzenia ze świata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Australia Afryka koronawirus COVID-19 choroby zakaźne pandemia

Celebryta i jego motyle. Życie Arkadego Fiedlera

Jego książki rozchodziły się jak świeże bułeczki, wzdychały do niego liczne wielbicielki, a krytycy zachwycali się barwnym opisami dalekich lądów – Arkadego Fiedlera śmiało można nazwać celebrytą wśród polskich podróżników pierwszej połowy XX wieku. 26 lutego w księgarniach pojawiła się biografia podróżnika pt. "Fiedler. Głód świata", o której opowiedział nam jej autor – Piotr Bojarski. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Drozd Trójka podróże turystyka Arkady Fiedler Australia pożary w Australii Gdynia żeglarze alpinizm biografia