X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Australia

Fregaty Adelaide dla Marynarki Wojennej?

- Jeżeli chodzi o realizację takich programów, wydaje się, że tu kluczową kwestią jest konsekwencja i zapewnienie stabilnego finansowania - powiedział Antoni Pieńkos. Analityk z Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych komentował w Polskim Radiu 24 pobyt prezydenta Andrzeja Dudy w Australii i związaną z tym sprawę zakupu fregat Adelaide.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi marynarka Adelaide Australia

Jaka przyszłość przed stosunkami gospodarczymi z Australią?

Prezydent Andrzej Duda w czasie wizyty w Australii otworzył biuro PAIH w Sydney, otworzył forum energetyczne i spotkał się z polonijnymi przedsiębiorcami. Eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24, zgadzają się, że Australia jest ciekawym i perspektywicznym kierunkiem dla Polski, a nasze relacje gospodarcze z tym krajem mają niezłe perspektywy.
Zobacz więcej na temat:  Australia Andrzej Duda Anna Grabowska

Australia. "Kraj, który stoi minerałami"

Prezydent Andrzej Duda złożył w Australii pierwszą w historii wizytę na tym szczeblu dyplomatycznym. Przy tej okazji w studiu Polskiego Radia 24 rozmowa o australijskiej tradycji, historii, mentalności, a także gospodarce i turystyce. Gościem audycji „Nos Kleopatry” był Zbigniew Lazar, który przez wiele lat pracował dla australijskiego rządu i zajmował się komunikacją społeczną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podróże Australia Sydney Melbourne Andrzej Duda

Fregaty Adelaide budzą mieszane uczucia. Co wybierze Polska?

Prezydent Andrzej Duda, przebywający z wizytą w Australii zapewnił, że kwestia zakupu od Australijczyków fregat Adelaide dla naszej Marynarki Wojennej nie jest zamknięta. Wcześniej pojawiły się informacje, że transakcja została zablokowana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Eksperci zwracają natomiast uwagę, że zakup może nie być właściwym rozwiązaniem i sugerują, by spróbować wyprodukować własne okręty na potrzeby wojska.
Zobacz więcej na temat:  Australia wojsko Andrzej Duda ŚWIAT

Czy fregaty Adelaide przypłyną do Polski?

- Z Australią mieliśmy okazję współdziałać przy okazji misji w Afganistanie. Dużą szansą jest współpraca technologiczna w dziedzinie bezpieczeństwa i wojskowości - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Instytutu Sobieskiego.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Australia siły zbrojne wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Andrzej Duda Biuro Bezpieczeństwa Narodowego