Polskie Radio
Section05
Jamajka

Krzysztof Herdzin: muzycy są rozpieszczani, jesteśmy narcyzami [ZOBACZ WIDEO]

- Prawda jest taka, że nigdy wcześniej nie pracowałem fizycznie, od początku zajmowałem się muzyką. My, muzycy, zawsze mamy najlepsze warunki pracy: hotele, garderoby, cateringi, jupitery, oklaski, wywiady, nagrody - wyliczał Krzysztof Herdzin, multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor, który jest Dwójkowym prowadzącym, ale tym razem wystąpił w roli gościa audycji.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Herdzin kompozytor instrumentaliści Jazz Jamajka Dwójka Robert Mazurek

W podróż na Jamajkę

– W dzisiejszą muzyczną podróż zabiorę państwa na Jamajkę. Pochylimy się nad Rastafari, millenarystyczno-mesjanistycznym synkretycznym ruchem religijnym, który powstał w latach trzydziestych, w kręgach chrześcijańskich. Zapoczątkował go Marcus Garvey. Nie zabraknie również muzyki związanej z Jamajką oraz licznych ciekawostek – zapowiedział Łukasz Ciechański, zapraszając na audycję "Muzyczne podróże". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Łukasz Ciechański Jamajka

Na Jamajce Bob Marley wciąż żyje

"No Woman, No Cry", "I Shot the Sheriff", "Could You Be Loved", "Buffalo Soldier" – to tylko kilka najbardziej znanych przebojów Boba Marleya. Pochodzący z Jamajki i właściwie przez całe życie tam mieszkający muzyk obchodziłby właśnie 76. urodziny. Jak po latach Marleya widzą jego rodacy, co zostało z jego przesłania o miłości, wolności i muzyce?
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA społeczeństwo Jamajka Bob Marley Jakub Jamrozek Piotr Firan Trójka