Polski kajakarz o włos od medalu

Marcin Nowak 01.08.2012
Mateusz Polaczyk
Mateusz Polaczyk , foto: PAP/Adam Ciereszko

Kajakarz górski Mateusz Polaczyk zajął czwarte miejsce w olimpijskim finale slalomu K1. Mistrzem igrzysk w Londynie został Włoch Daniele Molmenti.

Polak w półfinale uzyskał drugi czas i do decydującej rozgrywki przystępował jako przedostatni.

Polskiemu kajakarzowi górskiemu zabrakło 1,22 s, by w środę stanąć na podium londyńskich igrzysk.
- Jestem zły troszeczkę na to wszystko. Nie powinienem tu teraz stać, tylko na podium i do was przyjść trochę później. Pozostaje mi walczyć za cztery lata w Rio de Janeiro - mówił w momencie, gdy dekorowano medalistów.

Zobacz komentarz Mateusza Polaczka po finale slalomu kajkarzy górskich >>>

Włoch Daniele Molmenti został mistrzem olimpijskim w kajakarstwie górskim w konkurencji K1. Życiowy sukces odniósł w dniu swoich 28. urodzin.
Molmenti od lat należy do najlepszych kajakarzy górskich. Jest mistrzem świata z 2010 roku i trzykrotnym mistrzem Europy. Cztery lata temu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie zajął dziesiąte miejsce.