Srebrna Bogacka ma chrapkę na złoto, siatkarze na kolejny triumf

PAP
Aneta Hołówek 04.08.2012
Polscy siatkarze
Polscy siatkarze, foto: PZPS

Wicemistrzyni olimpijska w strzelaniu Sylwia Bogacka stanie przed szansą zdobycia drugiego medalu - w konkurencji karabinu w trzech postawach. Kolejny mecz zagrają siatkarze, którzy zmierzą się z Wielką Brytanią.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Wraz z zawodniczką Gwardii Zielona Góra strzelać będzie Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź). Eliminacje rozpoczną się o godzinie 10, a finał o 13.45.
Siatkarze, którzy w trzech meczach turnieju olimpijskiego odnieśli dwa zwycięstwa nad Włochami i Argentyną, czeka teoretycznie łatwe spotkanie. Brytyjczycy doznali jak dotąd trzech porażek.
W sobotę zakończą się zmagania na pływalni. Ostatnim Polakiem będzie Mateusz Sawrymowicz. Wystartuje w finale na 1500 m st. dowolnym. Zawodnik MŁP Szczecin zakwalifikował się do niego ósmym wynikiem i o medal może być trudno. Początek decydującego wyścigu o godz. 20.36.
Na Stadionie Olimpijskim, na którym w piątek wieczorem złoty medal zdobył w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, przez eliminacje przebijać się będą: w skoku o tyczce Monika Pyrek i Anna Rogowska, w biegach - na 100 m Dariusz Kuć, na 400 m Marcin Marciniszyn oraz na 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska i Matylda Szlęzak.
Rywalizację zakończą siedmioboistki. Karolina Tymińska po pierwszym dniu zajmuje 21. miejsce. W chodzie na 20 km zaprezentują się z kolei Rafał Augustyn, Dawid Tomala i Grzegorz Sudoł.
W podnoszeniu ciężarów w kat. 94 kg wystąpią brat mistrza olimpijskiego Adriana Zielińskiego (kat. 85 kg) - Tomasz oraz Arsen Kasabijew.
W Weymouth kolejne wyścigi żeglarskie. Popłyną: Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński w klasie RS:X, Kacper Ziemiński w Laserze, Anna Weinzieher w Laserze Radialu oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w 470.
W kolarstwie torowym w kwalifikacjach sprintu wystartuje Damian Zieliński. W triathlonie (1500 m pływanie, 40 km jazda rowerem, 10 km bieg) powalczą natomiast Maria Cześnik i Agnieszka Jerzyk.

Szczegółowy plan startów Polaków - 4 sierpnia >>>

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!