Polskie Radio
Section05
Łódź

Działalność Filharmonii Łódzkiej w cieniu koronawirusa

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wśród muzyków Filharmonii Łódzkiej skłoniły placówkę do odwołania koncertów i zmian w repertuarze. – Czuję się trochę, jakbym sterował wycieczkowcem na niewielkim jeziorze – wyznał w Trójce dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben, który zdradził także plany instytucji na najbliższe tygodnie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej filharmonia Łódź koronawirus KULTURA

Lubnauer ostrzega przed "wylęgarnią zarazy" 1 listopada. Chwali... "tysiące protestujących"

Katarzyna Lubnauer (KO) przedstawiła na Twitterze dwie skrajne opinie w ciągu kilku godzin. W czwartek przed południem przestrzegała przed "wylęgarnią zarazy w komunikacji miejskiej 1 listopada". Wieczorem pochwaliła protestujących za liczną frekwencję w Łodzi. Jak widać, jednych dotyka koronawirus, a innych nie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja demonstracje protest Katarzyna Lubnauer społeczeństwo Łódź POLSKA

"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia

Za tydzień do kin wchodzi dramat "Banksterzy" w reżyserii Marcina Ziębińskiego poruszający problem frankowiczów – osób, które swego czasu wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kiedy doszło do kryzysu na rynku i gwałtownej zmiany kursu, wpadły w pułapkę zadłużenia. 
Zobacz więcej na temat:  kino premiera banki kredyt hipoteczny kredyt walutowy frank szwajcarski Antoni Królikowski festiwal filmowy Warszawski Festiwal Filmowy Warszawa Łódź KULTURA Ryszard Jaźwiński Trójka