X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

Przyszłość Unii po brexicie. Będzie dążyła do federalizacji?

– Unia Europejska, w której duet Paryż-Berlin nie będzie miał przeciwwagi, to Unia dążąca do federalizacji. W takiej Unii Polska nie będzie miała miejsca – powiedział Robert Tekieli, komentator Polskiego Radia 24. W jaki sposób może zmienić się Unia Europejska po opuszczeniu jej szeregów przez Wielką Brytanię?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Wielka Brytania Theresa May Bruksela Unia Europejska Brexit

NASZ WYWIAD Sankcje na GRU. Ekspertka: służby Kremla poniosły porażkę

To znak, że państwa członkowskie w części spraw są zgodne wobec Rosji. Podobnie postrzegają zagrożenia z jej strony – powiedziała portalowi PolskieRadio24p.pl dr hab. Agnieszka Legucka (PISM i AkademiaVistula), komentując sankcje dla władz i oficerów GRU za atak chemiczny Kremla na terenie Wielkiej Brytanii. Ekspertka PISM ostrzegła przy tym, że działania hybrydowe Rosji wcale nie osłabły i udzieliła kilku porad, jak radzić sobie z rosyjską propagandą.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Rosja Unia Europejska sankcje NASZ WYWIAD Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Szef i wiceszef GRU objęci sankcjami UE za atak na Skripala

Unia Europejska nałożyła sankcje na agentów biorących udział w ataku na Siergieja Skripala - ale także na szefa i zastępcę służb wywiadu wojskowego Rosji, GRU – czytamy na stronach Rady UE. Po raz pierwszy zastosowano sankcje w ramach reżimu walki z użyciem i rozprzestrzenianiem broni chemicznej, który to mechanizm stworzono 15 października ub.r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Rosja Unia Europejska sankcje

Ekspert o brexicie: narasta chaos i pogłębia się brak wiedzy

– Można jedynie powiedzieć, że przybliża się i staje się coraz bardziej realny najmniej korzystny scenariusz, czyli tzw. twardy brexit – oceniła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. – Brytyjska klasa polityczna sama nie wie, czego chce – dodał Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Theresa May Bruksela Europa

Ekspert o brexicie: w brytyjskiej polityce panuje duży chaos

– Nikt nie wie, co się zdarzy. To, co widzimy, to duży chaos na politycznej scenie Wielkiej Brytanii. Nie mieliśmy świadomości, jak bardzo pogubiona jest brytyjska klasa polityczna wokół wątku brexitu – oceniła dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Odniosła się w ten sposób do sytuacji, jaka panuje na Wyspach w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Gościem Polskiego Radia 24 był również dr Zygmunt Janiec z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Europa Theresa May