X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

Dr Grzegorz Gil: przed nami kolejna odsłona brexitu

- Ostatnie głosowanie niewiele zmienia, bo w dalszym ciągu niewiele wiemy. Dopiero trzecie głosowanie będzie pozwalało premier Theresy May mówić na szczycie rady Europejskiej o konkretach i zbliżyć się do brexitu – komentował w Polskim Radiu 24 trwające rozmowy dr Grzegorz Gil (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej). W audycji także komentarz dra Kamila Zajączkowskiego (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Bruksela Theresa May

Brexit. Ekspert: mamy do czynienia z wojną nerwów

– Sytuacja wokół brexitu nadal jest całkowicie nieprzewidywalna. Mamy do czynienia z wojną nerwów między Wielką Brytanią a Unią – ocenił dr Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnich dniach posłowie Izby Gmin brali udział w trzech głosowaniach dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Zjednoczone Królestwo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Europa Theresa May Bruksela Londyn

Ekspert: Brytyjczycy chcą wymusić ustępstwa od Unii

- Z jednej strony Brytyjczycy chcą wymusić od Unii - chociażby przez fakt zbliżających się wyborów - jakieś dalej idące ustępstwa czy modyfikacje zawartego porozumienia. A z drugiej strony jest to kwestia polityki wewnętrznej. Chodzi o to, żeby "zadusić" panią premier Theresę May – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Europa

D. Tusk zwróci się do "27" o przedłużenie rozmów ws. brexitu

Szef Rady Europejskiej poinformował, że poprosi unijnych przywódców, by byli otwarci na dłuższe opóźnienie brexitu aniżeli tylko kilka tygodni. Donald Tusk poinformował o tym na Twitterze. O przygotowaniach do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE liderzy 27 krajów będą rozmawiać w czwartek, pierwszego dnia europejskiego szczytu.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Donald Tusk Unia Europejska Europa ŚWIAT UE Wielka Brytania