Polskie Radio

Magazyn Europejski

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 13:30
Innowacje w badaniach archeologicznych w UE; nowoczesne projekty badające dziedzictwo kulturowe UE; Innowacyjność w gospodarce UE; Relacje między UE a Rosją.
Audio

Innowacje w archeologii - to idea Arcland Europe, przedsięwzięcia finansowanego z budżetu kulturalnego UE. - Wykorzystujemy nowoczesne technologie do badania zabytków z różnych epok - informują uczestnicy Arcland Europe: prof. William Hanson z Uniwersytetu w Glasgow oraz dr Birger Stichelbaut z Uniwersytetu w Gandawie.

Heritage plus - to hasło konkursu organizowanego przez Komisję Europejską oraz 15 państw UE. - Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów badawczych, skupiających się na dziedzictwie kulturowym - opowiada Paulina Florjanowicz z Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zabytków.

Wskaźniki innowacyjności spadają w jednej piątej krajów UE - wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej. - Wspólnota nadrabia jednak zapóźnienia w dziedzinie nowatorskich rozwiązań w stosunku do Stanów Zjednoczonych i Japonii - podkreśla Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Relacje między UE a Rosją - to najważniejszy w tym tygodniu temat prasy w krajach UE. Najświeższe doniesienia sprawdzali Marek Brzeziński i Rafał Motriuk.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak