Polskie Radio

Magazyn Europejski

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 22:13
Unijno - japoński szczyt rozpoczął się dziś w Brukseli. Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy wezwał Rosję do powstrzymania się od kolejnych kroków destabilizujących Ukrainę. Czym jest Europejski Fundusz Społeczny.
Audio

Wzywamy Rosję do powstrzymania się od kolejnych kroków destabilizujących Ukrainę i do zaangażowania się w dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy po spotkaniu z premierem Japonii Shinzo Abe. Unijno - japoński szczyt rozpoczął się dziś w Brukseli. O szczegółach w rozmowie z dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Pomaga szkolić w Polsce wysoce wykwalifikowanych pracowników, prowadzi do udoskonaleń w systemie edukacji, pozwala na rozwój współpracy między uczelniami a przyszłymi pracodawcami. Europejski Fundusz Społeczny to kapitał, z którego korzystamy od początku naszej obecności w Unii Europejskiej. W latach 2014-2020 na finansowanie projektów otrzymamy 13 mld euro. Czym jest EFS? - o tym Katarzyna Pilarska

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus