X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Europejski Magazyn Plus

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 23:12
Import metali do UE pod kontrolą. Urlopy macierzyńskie w UE. Jakość kąpielisk w UE. Geoportal dla Śląska. Pomoc UE przy rewitalizacji willi Żabińskich.
Audio

1/ Parlament Europejski zaostrzył propozycję Komisji Europejskiej, opowiadając się za tym, by wszystkie firmy w Unii Europejskiej importujące, przetwarzające i wykorzystujące cenne metale były obowiązkowo poddawane kontroli. UE jest znaczącym importerem tych metali. Chodzi o to, by nie przyczyniać się do powstawania zbrojnych konfliktów i łamania praw człowieka. Fel. Michała Strzałkowskiego. „Euranet Plus News Agency”.

2/ Parlament Europejski wezwał państwa unijne do odblokowania prac nad dyrektywą w sprawie wydłużenia urlopu macierzyńskiego. Komisja Europejska od wielu lat proponuje wydłużenie minimalnego płatnego urlopu macierzyńskiego w UE z 14 do 18 tygodni, jednak bez powodzenia. Kraje członkowskie są w tej sprawie podzielone. Istnieje ryzyko, że dyrektywa ta nigdy nie wejdzie w życie. Fel. Agaty Kasprolewicz. „Euranet Plus News Agency”.

3/ Ponad 95 proc. kąpielisk w Unii Europejskiej spełnia minimalne wymagania dotyczące jakości wody - wynika z opublikowanego unijnego raportu. Tak jak w poprzednich latach w rankingu prowadzą Cypr, Luksemburg i Malta. W swoim corocznym sprawozdaniu Europejska Agencja Środowiska wysoko oceniła jakość wody europejskich kąpielisk, rzek i jezior. W ubiegłym roku w 83,3 proc. kąpielisk w UE jakość wody uznano za doskonałą. Jedynie w 1,9 proc. kąpielisk w UE jakość wody była niedostateczna. W Polsce przebadano 201 kąpielisk, w 112 jakość wody uznano za doskonałą. Dwa kąpieliska: Ustka wschodnia i jezioro Rusałka w Poznaniu miały wodę słabej jakości. Fel. Adrian Bąk. „Euranet Plus News Agency”.

4/ Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu od 2 lat tworzą geoportal  LIFE-APIS/PL , który będzie dostarczał informacji na temat zagrożeń związanych z przekroczeniem  norm zanieczyszczenia powietrza oraz ostrzegał przed niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi dla obszaru Dolnego Śląska. Projekt zakłada, że z geoportalu będą korzystać indywidualni odbiorcy, jak również władze samorządowe. Unia Europejska wsparła tę inicjatywę sumą 1 mln euro. Portal zostanie uruchomiony w połowie przyszłego roku. Autor: Katarzyna Kobylecka.

5/ „Willa pod zwariowaną gwiazdą” to projekt rewitalizacji willi Żabińskich, realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI „wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji”. Zrewitalizowany za pieniądze unijne obiekt został wpisany jako strategiczny element trasy turystycznej po warszawskiej Pradze. Autor: Artur Wolski.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak