X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Europejski Klub Trójki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 21:10
Urlopy ojcowskie w krajach Unii Europejskiej
Audio

Wśród licznych zmian społecznych i obyczajowych obecnych w krajach Unii Europejskiej, dostrzec można tę, która nastąpiła w postrzeganiu roli ojca. Jest widziana inaczej, niż miało to miejsce w poprzednich pokoleniach. Jedną z oznak zmiany sytuacji jest dyskusja na temat urlopów dla ojców, która przetoczyła się przez kraje Unii Europejskiej sześć lat temu, gdy Komisja Europejska chciała zachęcić ojców do zajmowania się dziećmi. Zaproponowała wtedy czterotygodniowy urlop wychowawczy, który miał być zarezerwowany tylko dla ojców i którego matki nie mogłyby wziąć za nich. Bruksela argumentowała, że nie chodzi jej tylko o dobro ojców, lecz także matek. Jeżeli ojcowie wezmą odpowiedzialność za sprawy rodzinne, w tym za opiekę nad dziećmi – wtedy możliwa będzie równość na rynku pracy między mężczyznami i kobietami. Parlament Europejski zaakceptował przepisy dotyczące urlopów rodzicielskich i opowiedział się za wprowadzeniem co najmniej dwutygodniowego, płatnego urlopu dla ojców. Później jednak do Brukseli docierały informacje, że sytuacja ojców różni się w zależności od kraju i w niektórych są dyskryminowani, bo pracodawcy mnożą problemy przy udzielaniu urlopów. Gośćmi Europejskiego Klubu Trójki byli: Agata Chełstowska - antropolożka kultury z Obserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych, dr Michał Polkowski - politolog, Fundacja ICRA.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus Trójka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak