- Komisja Europejska oficjalnie nie potwierdza informacji o karach finansowych dla krajów, które nie będą przyjmowały uchodźców. Według włoskiej gazety „La Stampa”, Bruksela chce, żeby za każdą niewpuszczoną osobę państwa członkowskie płaciły 250 tys. euro. KE potwierdza jedynie, że wkrótce ogłosi plany zreformowania przepisów dotyczących przyjmowania uchodźców.
- Niemieckie media dotarły do tajnych dokumentów z negocjacji w sprawie utworzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu. Wynika z nich, że Stany Zjednoczone wywierają ogromną presję na Unię Europejską, przez co mogą ucierpieć europejskie standardy, np. w sprawie produkcji żywności. Osłabieniu mogą też ulec prawa konsumenckie. Rozbieżności między stronami negocjacji są większe niż przypuszczano.
- Więcej Brytyjczyków chce, żeby ich kraj opuścił Unię Europejską niż opowiada się za pozostaniem we Wspólnocie. Sondaż przeprowadzono po wypowiedzi amerykańskiego prezydenta w sprawie ewentualnego Brexitu. Barack Obama powiedział w Londynie, że priorytetem dla amerykańskich władz będą negocjacje z całym blokiem UE.